کد مطلب: 154518
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۳
وزیر کشور با اشاره به درگیری های نظامی قره باغ گفت:اگر ادامه اصابت خمپاره و توپ به مناطق مرزی کشورمان ادامه یابد، به طرفین درگیری تذکرات قوی‌تری خواهیم داد.
 

به گزارش ایران خبر، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره مشکلات امنیتی در مرزهای کشورمان ناشی از درگیری های قره‌باغ، اظهار کرد: درگیری های همسایگان در شمال کشور از نظر وزارت کشور، برای امنیت داخلی ما که از مرزها تا اقصی نقاط کشور است، اولویت بالایی دارد و هر منطقه مرزی ما جزیی از امنیت ملی ماست. نیروهای مسلح و انتظامی ما به طور دقیق مناطق مرزی را کنترل می‌کنند.

وزیر کشور تاکید کرد: به کشورهای همجوار توصیه کردیم و تذکر دادیم که به هیچ وجه ناامنی و دخالت و هر اقدامی که بخواهد وضع امنیت مردم ما در آن مناطق را دچار خدشه کند را تحمل نمی‌کنیم و امیدواریم با رعایت قوانین و روند جاری اجرای قوانین بین‌المللی که احترام به حاکمیت ملی و حقوق کشورهاست این مسأله حل شود.

وی یادآورشد: امیدواریم با دقت‌طرفین و با استقرار قوی و رصد خوبی که ما در مناطق مرزی داریم‌، در آن مناطق دچار ناامنی نباشیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: برخی گلوله ها به صورت خمپاره و توپ به مناطقی از کشورمان اصابت کرده که ما از طرفین درگیری خواستیم که این مسأله را کنترل کنند ولی اگر ادامه یابد تذکرات قوی‌تری خواهیم داد.

ادامه دارد...

منبع : خبرگزاری ايسنا