کد مطلب: 154050
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
رهبر معظم انقلاب در مراسم تجلیل از یک میلیون رزمنده و پیشکسون دفاع مقدس فرمودند: وقتی می توانیم عظمت رزمندگان را تشخیص دهیم که عظمت میدان مشخص شود.
 
به گزارش ایران خبر، رهبر معظم انقلاب در مراسم تجلیل از یک میلیون رزمنده و پیشکسون دفاع مقدس فرمودند: وقتی می توانیم عظمت رزمندگان را تشخیص دهیم که عظمت میدان مشخص شود.
سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بمناسبت تجلیل از یک میلیون رزمنده و پیشکسوت دفاع مقدس، صبح امروز بصورت ارتباط تصویری آغاز شد.
بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
**  این تکریم و بزرگداشت وظیفه ملی ما است. رزمندگان که امروز روز تکریم آنها است کسانی هستند که از جان گذشتند و از آسایش و زندگی خانوادگی و همسر و فرزندان چشم پوشیدند و همه داشته های خود را به مصاف دشمن بردند.
** این جماعتی که به عنوان رزمندگان و پیشکسوتان در این مراسم حضور دارند جزو کسانی هستند که این توفیق را داشتند که این کار را به پایان رساندند.  وقتی می توانیم عظمت رزمندگان را تشخیص دهیم که عظمت میدان مشخص شود. 
** حقیقت دفاع مقدس را باید هزاران بار گفت زیرا تحریف خطر جدی است که وجود دارد. هدف جنگ افروزان در هم کوبیدن انقلاب اسلامی بود. طرف اصلی صدام و حزب بعث ‌نبودند، اینها وسیله‌ی عناصر اصلی بودند. صدام را با استفاده از جاه طلبی‌های او پیش انداخته بودند. طرف اصلی قدرتهایی مثل آمریکا بودند که از انقلاب ضربه جدی خورده بودند و برخی هم کسانی بودند که از اینکه یک عنصر جدیدی در منطقه بر اساس اسلام بوجود بیاید نگران بودند. شوروی و برخی کشورهای اروپای غربی و شرقی و ناتو در مقابل ما بودند.
**اسنادی که بعدا رو شد مشخص کرد پیش از جنگ صدام با آمریکایی ها توافق کرده بود ضمن اینکه در اثنای جنگ کشتی های باری در امارات پهلو می گرفتند و تجهیزات را در اختیار صدام قرار می دادند.
** در ابتدای جنگ وضع نیروهای مسلح خوب نبود. ارتش تازه داشت خود آرایی می‌کرد. البته فرماندهان ارتش بسیار افراد خوبی بودند اما برای اداره ارتش آماده نبودند و سپاه هم تازه تشکیل شده بودند.  از لحاظ ابزار هم در نهایت تنگدستی بودیم. در همان آغاز حمله دشمن برخی از ابزار از دست ما رفته بود. سپاه هم به کلی فاقد امکانات بود و امکانات نظامی نداشتیم و این چیز ها دشمن را به حمله تشویق می کرد.
** اینجاست که انسان نقش شگفت انگیز رهبری امام بزرگوار را تشخیص می‌دهد. بعضی‌ها اظهار تعجب می‌کنند که چطور ممکن است یک روحانی مَُسِّنی بتواند نیروهای مسلح را در جنگ مدیریت کند. اولا مهم این بود که کار بزرگ امام این بود که حجم این کارزار را شناخت. امام از اول فهمید این درگیری بین دو همسایه نیست و تشخیص داد دشمن اصلی کیست. ثانیا امام فهمید این مسئله بزرگ را فقط ملت ایران می‌تواند حل کند و فقط کار نیروهای مسلح نیست و بر اساس آن عمل کرد و این حرکت عظیم مردمی شکل گرفت. شخصیت معنوی امام و معصومیت کلام امام و نگاه تیر بین او، اعماقی را مشاهده می‌کرد.
منبع : خبرگزاری تسنیم