کد مطلب: 153519
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۵
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شرق و جنوب شرق کشور طی پنج روز آینده خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی امروز (۱۵ شهریور) در برخی مناطق سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق رخ می‌دهد و در زاگرس مرکزی طی بعد ازظهر رشد ابر و در برخی نقاط بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه فردا (۱۶ شهریور) در ارتفاعات البرز و زاگرس طی بعد ازظهر رشد ابر و بارش پراکنده خواهیم داشت، اظهارکرد: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۷ و ۱۸ شهریور) در ارتفاعات البرز مرکزی طی بعد ازظهر رشد ابر و وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی روز چهارشنبه (۱۹ شهریور) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام داریم و طی پنج روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل پدیده غالب وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۶ شهریور) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و پس فردا (۱۷ شهریور) نیز صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد و در بعد ازظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا