کد مطلب: 153267
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۵
ایسنا/مرکزی
 
به گزارش ایران خبر، سیدعلی آقازاده پنجم شهریورماه در آیین بهره برداری از طرح توسعه گروه کارخانجات دیرگداز در شهرستان کمیجان، اظهار کرد: بهره برداری از این طرح یکی دیگر از گام های بلند توسعه ای در استان است که به دست بخش خصوصی در سال ۹۶ آغاز شد و اکنون راه اندازی شده است.

وی افزود: محصولات این شرکت امروز به کشورهای مختلف از جمله کشورهای آسیای دور صادر و از انرژی و مواد اولیه آن جنس هایی تولید می‌شود که ارزآوری دارد و باید در راستای رونق و جهش تولید از این مجموعه حمایت کرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: همین اقدامات سبب شده برای نخستین بار در تاریخ اقتصادی استان حدود ۱۲۰ میلیون دلار صادرات در یک ماه ثبت و میزان صادرات غیرنفتی استان در پنج ماهه سال جاری به ۳۰۶ میلیون دلار برسد که گام مهمی در پاسخ به تحریم ها است.

آقازاده ادامه داد: تعداد واحدهای دارای حقوق معوق نیز در مرداد ماه امسال از ۴۶ واحد به ۳۰ واحد رسیده و کاهش ۳۳ درصدی داشته است.

وی بیان کرد: امروز در اراک ۱۸۴ پروژه با اعتبار هزار و ۴۹۱ میلیارد تومان و ایجاد هزار و ۴۲۵ شغل به بهره برداری رسیده است.

به گزارش ایران خبر، گروه کارخانجات دیرگداز اراک در سال ۹۶ به بهره برداری رسید.
این شرکت پس از گذشت سه توانسته با تکیه بر دانش بومی محصولات متنوعی در زمینه تزیینات داخلی و نمای ساختمان تولید کرده و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کند.

این گروه به منظور توسعه روزافزون صادرات و ارزاوری و همچنین جهت کارافرینی در کشور خط تولید جدید خود را با سرمایه گذاری بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع با ظرفیت سالانه تولید ۱۸ هزار تن با پیشرفته ترین ماشین آلات روز دنیا در سال ۹۹ به بهره برداری رساند.

 

منبع : خبرگزاری ايسنا