کد مطلب: 153211
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۸
نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشستی در شورای امنیت باری دیگر از عدم حمایت شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ابراز نارضایتی کرد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه اینترنتی هیات آمریکا در سازمان ملل، کلی کرفت نماینده این کشور در سازمان ملل در پی عدم حمایت شورای امنیت از تصویب پیش‌نویس قطعنامه‌ای که دولت آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ارائه کرده بود در نشست روز گذشته شورای امنیت درباره مقابله با تروریسم به این موضوع اشاره کرده و گفت: آیا  شورای امنیت تلاش خواهد کرد وضعیت تروریست های خارجی و اعضای خانواده آن ها را که در سوریه و عراق هستند مورد بررسی قرار دهد؟ یا مانند کاری که شورا دو هفته پیش درباره پیش نویس قطعنامه ما برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انجام داد، اعضا این تهدید بزرگ برای صلح و امنیت را نادیده گرفته و سرشان را در برف فرو خواهند برد؟
کرفت در ادامه با مطرح کردن ادعایی علیه ایران مدعی شد که آمریکا در حالی که از حقوق بشر و آزادی های بنیادین حفاظت کرده و آن را ارتقا می دهد، آماده همکاری با شرکا برای جلوگیری و مبارزه با تروریسم است، گفت:  می توانیم تنها امیدوار باشیم که شرکایمان در این باره به ما ملحق خواهند شد به ویژه زمانی که موضوع تهدیدهای ناشی از ایران، کشور اول حامی تروریسم در جهان مطرح است.

 به گزارش ایران خبر، ادعای حامی تروریست بودن ایران از سوی این مقام آمریکایی و سایر مقامات کشورش در حالی مطرح می‌شود که رژیم ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین حامی تروریسم دولتی و حامی اصلی رژیم متجاوز و اشغالگر صهیونیستی در جایگاهی نیست که داعیه مقابله با تروریسم و قضاوت در این زمینه را داشته باشد.

منبع : خبرگزاری ايسنا