کد مطلب: 152914
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
رئیس قوه قضائیه گفت: افشاگری‌های بدون اقدام و عمل اعتمادساز نیست و مردم انتظار دارند به فساد و خیانت رسیدگی عادلانه صورت گیرد.
 

به گزارش ایران خبر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی مسئولان قضایی با بیان اینکه افشاگری‌های بدون اقدام و عمل اعتماد ساز نیست، گفت: مردم انتظار دارند به فساد وخیانت رسیدگی عادلانه صورت گیرد.

وی افزود: پیش داوری و گمانه زنی نکنید، اجازه دهید بر مبنای حق و قانون به گزارش های واصله رسیدگی شود.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: قضات ما دین خود را به دنیای دیگران نمی فروشند و تحت فشار قرار نخواهند گرفت.

رئیسی افزود: عاشورای حسینی به ما مقاومت در ظلم را می آموزد. اگر راهبرد مسئولان در ۲۸ مرداد برگرفته از عاشورای حسینی بود، آن کودتا توفیق نمی یافت. آنچه از برکات در این کشور و آنچه از افول قدرت های بزرگ می بینیم، حاصل مقاومت و ایستادگی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در افتضاح سیاسی اخیر، آمریکا فکرش را هم نمی کرد که در عرصه سیاست بین الملل تنها بماند، این نشان می دهد که ایستادگی و مقاومت راهبرد اثر بخش است.

رئیسی ادامه داد: اقدام اخیر امارات، خیانت به اسلام، آرمان فلسطین و امت اسلامی بود. امارات باید منتظر واکنش ها به خیانتی که در حق فلسطین کرد باشد.

وی تصریح کرد: در جلسه شورای اقتصادی سران قوا، قوه قضائیه هم شروط و نظرات خود را که بر گرفته از جلسات متعدد کارشناسی بود به دولت منتقل کرد. امیدواریم با در نظر گرفتن این شروط، گره‌گشایی از زندگی مردم صورت پذیرد.

تکمیل می شود...

منبع : خبرگزاری مهر