کد مطلب: 152625
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۹
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم وزش باد شدید و خیش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد و گفت: حداکثر دما در تهران پس فردا ( ۲۲ مردادماه) به ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی سه روز آینده در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب فارس در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق پراکنده همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این وضعیت فردا (۲۱ مرداد) در برخی نقاط اردبیل و ارتفاعات آذربایجان شرقی نیز پیش‌بینی می‌شود و در شرق کشور طی روزهای آینده تداوم وزش باد شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه سواحل شرقی دریای خزر نیز طی پنج روز آینده مواج خواهد بود، اظهارکرد: در سایر منطقه کشور طی روزهای آینده پدیده قابل توجهی پیش‌بینی نمی‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۱ مرداد) صاف و در بعد ازظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و پس فردا (۲۲ مرداد) نیز صاف و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا