کمبودی در کالاهای اساسی وجود ندارد/ با گرانفروشان تعارف نداریم

خبرگزاری مهر , 19 مرداد 1399 ساعت 16:22

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: هیچ گونه کمبودی در زمینه کالاهای اساسی در تهران وجود ندارد و عرضه در بازار به اندازه کافی انجام می شود.


به گزارش ایران خبر، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هیچ گونه کمبودی در زمینه کالاهای اساسی در تهران وجود ندارد، گفت: در زمینه همه کالاها ظرفیت سازی مناسب انجام شده و در بازار عرضه به اندازه کافی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه با گران فروشی کالاهای اساسی برخورد جدی می‌کنیم، درباره افزایش قیمت برخی کالاها از جمله مرغ، تصریح کرد: استان تهران جز استان‌های تولید کننده مرغ نیست و هر میزان که مرغ وارد میدان بهمن می‌شود ما در اختیار میادین میوه و تره بار قرار می‌دهیم و این کالا در میادین به قیمت هر کیلوگرم ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان به مردم عرضه می‌شود.

صادقی اضافه کرد: در زمینه عرضه گوشت مرغ مشکلی نداریم و توزیع طبق روال انجام می‌شود و این مسئله در مورد حبوبات نیز صادق است.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه همکاران ما قیمت اجناس را در مراکز عرضه، کنترل کرده و با گران فروشی مقابله می‌کنند، خاطرنشان کرد: ما با گران فروشی برخورد می‌کنیم اما باید بین گرانفروشی و گرانی تمایز قائل شد؛ اگر قیمت یک کالا ناشی از متغیرهای کلان اقتصادی و تورم عمومی افزایش یافته باشد، نمی‌توان به آن عنوان گرانفروشی اطلاق کرد.


کد مطلب: 152602

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/152602/کمبودی-کالاهای-اساسی-وجود-ندارد-گرانفروشان-تعارف-نداریم

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir