کد مطلب: 152454
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۵
ایسنا/اصفهان
 
به گزارش ایران خبر، رحمت‌الله فیروزی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص نحوه برگزاری کنکور سراسری به منظور به حداقل رسیدن احتمال ابتلای داوطلبان به کرونا، اظهار کرد: یک اختلاف نظر در برگزاری یا لغو کنکور امسال وجود داشت که در نهایت تصمیم به برگزاری آن گرفته شد. معتقدم سیاست دولت در برگزاری کنکور باید به گونه‌ای باشد که دستورالعمل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت شود و در حد امکان کنکور در فضای باز برگزار شود. عده بسیاری از مردم در تماس با نمایندگان خواهان تعویق کنکور بودند.

وی افزود: صندلی‌ها باید با فاصله زیاد چیده شود و داوطلبان با ماسک در جلسه امتحان حاضر شوند. پسران باید تکلیف سربازی شان را مشخص کنند چراکه به زودی مشمول خدمت می‌شوند. بنابراین دولت قصد دارد امور داوطلبان کنکور به روال باشد تا مشکلاتشان حل شود هرچند که بنده معتقد بودم کنکور باید دو یا سه ماه به تعویق می‌افتاد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته بر فرض که سه ماه هم کنکور به تعویق می‌افتاد معلوم نبود شرایط کنونی کرونا در آن زمان حاکم نباشد. امکانات باید به گونه‌ای در نظر گرفته شود که داوطلبان با حداقل مشکل مواجه باشند و سلامتی شان که از هر چیزی مهمتر است حفظ شود.

فیروزی گفت: اولویت، برگزاری کنکور در فضای باز است و اگر این مهم را نمی‌توانند محقق کنند باید با رعایت فاصله های اجتماعی در فضای بسته برگزار شود.. عده‌ای هم پیام دادند که اگر کنکور برگزار نشود به ضرر ما است چون یک سال خودمان را برای این روز آماده کرده‌ایم.

منبع : خبرگزاری ايسنا