کد مطلب: 152446
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۳
اصل مسئولیت اجرا و نظارت بر پروتکل ها با مسئولان هیئت هاست که در آیین نامه مصوب شده، از آنها مهمتر مردم هستند و ناظران وزارت بهداشت که حداقل هشت هزار نفر هستند که با لباس فرم مختلف نظارت می کنند.
 
به گزارش ایران خبر، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هشت هزار ناظر بهداشتی بر ۸۰ هزار هیئت عزاداری ماه محرم نظارت می‌کنند و سازمان تبلیغات اسلامی نیز بر این هیئت ها نظارت دارد.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه در یک برنامه تلویزیونی افزود: ۸۰ هزار هیئت رسمی عزاداری ماه محرم در کشور فعال است و در جلسه ای که برای هماهنگی فعالیت این هیئت ها با حضور وزیر بهداشت و وزیر کشور برگزار شد، قرار شد، با ابلاغ پروتکل هارئیس سازمان تبلیغات اسلامی مسئولیت اعلام موارد و نظارت بر این هیئت را به عهده داشته باشد.
وی گفت: اصل مسئولیت اجرا و نظارت بر پروتکل ها با مسئولان هیئت هاست که در آیین نامه مصوب شده، از آنها مهمتر مردم هستند و ناظران وزارت بهداشت که حداقل هشت هزار نفر هستند که با لباس فرم مختلف نظارت می کنند.
حریرچی گفت: نکته قابل توجه این است که در مورد برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم و کنکور حساسیت نشان می دهیم اما شمال رفتن و مهمانی رفتن و پاساژگردی سرجایش است. در بازدیدهایی که داشتم دیدم که مثلا یک مغازه دو در سه، پنج نفر بدون ماسک در حال صحبت کردن هستند اما دغدغه آنها برگزاری مراسم محرم است. همه باید با هم همدل باشیم و همدل و یکرنگ همکاری کنیم و با اجرای پروتکل ها یک بچه هیئتی هم نباید تب کند، این خطر قرمز است.
 
منبع : خبرگزاری برنا