کد مطلب: 152433
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۲
ایسنا/مرکزی
 
به گزارش ایران خبر، بر اساس اعلام روابط عمومی علوم پزشکی اراک، دکتر سید محمد جمالیان در این رابطه گفت: در آخرین تقسیم بندی شهرهای کشور، آشتیان، شازند، فراهان و کمیجان در وضعیت نارنجی یا خطر قرار گرفته اند.

وی افزود: شهرستان های تفرش، خنداب زرندیه نیز بر اساس این تقسیم بندی در وضعیت زرد قرار دارند.

جمالیان تصریح کرد: متاسفانه شهر اراک همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و شهرستانهای ساوه، دلیجان و خمین نیز به اراک اضافه شده اند که این نشان از عدم توجه به هشدارها و توصیه ها دارد. در واقع در سایه این بی توجهی ها کروناویروس در حال جمع آوری قربانیان خود است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: شهرستان های فراهان و کمیجان در هفته پیش در وضعیت زرد قرار داشتند ولی متاسفانه وضعیت آنها به نارنجی یعنی وضعیت خطر تبدیل شده و شهر های خمین، ساوه و دلیجان نیز از وضعیت نارنجی به قرمز پرخطر تغییر وضعیت داده اند.

جمالیان افزود: متاسفانه بعد از گذشت نزدیک به ۶ ماه از شیوع کرونا به جای کاهش بیماری، روز به روز به شهرهای پرخطر ما افزوده می شود و این به معنای اعمال فشار مضاعف بر کادر بهداشت و درمان استان مرکزی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برای هفته های آینده وضعیت خوبی را پیش بینی نمی کنیم و اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، روزهای بسیار بحرانی را در پیش رو داریم و متاسفانه باید منتظر روزهای نفس گیر و هولناکی باشیم.

وی گفت: شهرستان محلات تنها شهرستان سفید استان محسوب می شود و در صورت هرگونه سهل انگاری و عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی هر لحظه امکان تغییر وضعیت در این شهرستان نیز احساس می شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا