ساماندهی مسکن در دستور کار مجلس است/ وجود ۲.۷ میلیون خانه خالی

خبرگزاری مهر , 15 مرداد 1399 ساعت 8:43

دامغان- نماینده دامغان در مجلس با بیان اینکه ساماندهی خانه های خالی و اخذ مالیات از آنها در دستور کار مجلس است، گفت: دو میلیون و ۷۰۰ هزار خانه خالی در کشور وجود دارد.


به گزارش ایران خبر، علی اکبر علیزاده برمی در گفتگو با خبرنگار مهر، یکی از تصمیمات مهم مجلس یازدهم را فعال کردن ظرفیت خانه‌های خالی در کشور ذکر کرد و افزود: در حال حاضر دو و نیم تا دو میلیون و ۷۰۰ هزار خانه خالی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه در هفت سال گذشته هیچ‌گونه مسکن برای افراد فاقد مسکن در کشور ساخته نشده و شخص رئیس جمهور نیز بر این موضوع اذعان دارند و بالطبع اجاره خانه بالا رفته و قیمت زمین و مسکن افزایش یافت، ابراز کرد: دریافت مالیات از خانه‌های خالی در بودجه سال ۹۸ کشور نیز وجود داشت و نمایندگان مجلس دهم نیز آن را تصویب کردند ولی اقدام عملی و جدی از سوی دولت صورت نگرفت.

نماینده مردم دامغان در مجلس اضافه کرد: خانه یک حالت تجاری دارد و یک کالای ضروری به حساب می‌آید که مجلس یازدهم کلیات و طرح دو فوریت دریافت مالیات از خانه‌های خالی را تصویب کرد که یک اقدام مهم و اساسی در حمایت از افراد فاقد مسکن است.

علیزاده با بیان اینکه بر اساس طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی اگر مالکان، خانه‌های خالی خود را اعلام نکنند از جریمه مالیاتی بین شش تا ۱۸ برابری برخوردار خواهند شد، گفت: با اجرای این طرح پیش بینی می‌شود دو نیم میلیون خانه خالی در کشور به افراد فاقد مسکن به صورت استیجاری واگذار و وضعیت مسکن در کشور ساماندهی و کنترل شود.


کد مطلب: 152423

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/152423/ساماندهی-مسکن-دستور-کار-مجلس-وجود-۲-۷-میلیون-خانه-خالی

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir