کد مطلب: 152329
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۹
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد ملی کرونا درباره نحوه تشکیل مدارس و برگزاری کنکور سراسری تصمیم گیری خواهد کرد.
 

به گزارش ایران خبر، هاجر چنارانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی،گفت: متأسفانه دفاتر نمایندگان مجلس تعطیل است و ما با حجم زیادی از مطالبات مردم مواجه هستیم.

وی بیان کرد: همچنین اگر نماینده ای بخواهد یک نفر را وارد دفترش در مجلس کند، با مشکلات اساسی روبرو می شود و مسئولان دفتر نمایندگان هم چندین ساعت باید منتظر بمانند تا حراست مجلس به آنان اجازه ورود دهد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در ستاد ملی کرونا اعلام کرد که ادارات با یک سوم ظرفیتشان کار کنند و این مسئله باعث شده است که بسیاری از کارهای مردم در ادارات پیش نرود و مردم چندین ماه پیگیر کارهای اداری خود باشند.

چنارانی درباره وضعیت برگزاری کنکور، گفت: ستاد ملی کرونا باید وضعیت برگزاری کنکور را هر چه سریعتر تعیین تکلیف کند و اگر قرار است کنکور به تأخیر بیفتد باید سریعتر اعلام کند، چرا که پیامک های متعددی در این باره به نمایندگان ارسال می شود.

وی ادامه داد: شیوع بیماری کرونا باعث افت تحصیلی بسیاری از دانش آموزان شده است که ستاد ملی کرونا باید در این باره تصمیم گیری عاجل کند و مشخص شود وضعیت تشکیل مدارس در سال آینده به چه صورت خواهد بود.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر، گفت: ستاد ملی کرونا تاکنون چندین بار درباره برگزاری جلسات علنی و کمیسیون های تخصصی مجلس تذکر داده است اما چون موظف به پیگیری موضوعات مردم هستیم، این جلسات را برگزار می کنیم.

وی بیان کرد: با وجود این و با توجه به شرایط عمومی کشور، از پذیرفتن مردم در دفاتر نمایندگان در مجلس معذور هستیم، چرا که ممکن است حضور گسترده مردم در این دفاتر میزان شیوع کرونا را تشدید کند اما دفاتر نمایندگان مجلس در شهرستان ها باز است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد ملی کرونا درباره نحوه تشکیل مدارس و برگزاری کنکور تصمیم گیری می کند.

منبع : خبرگزاری مهر