کد مطلب: 152132
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۶
عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن با بیان این که ما و ایران در یک محور هستیم تاکید کرد: انصار الله یمن هم به نوبه خود در زمان مناسب به تعرض آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی پاسخ می دهد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از رای الیوم، محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارلله یمن گفت: انصارلله یمن و ایران در یک محور درحال جنگ با آمریکا و اسرائیل هستند.

وی تاکید کرد: جنبش انصارلله یمن در زمان مناسب به اقدام آمریکا در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی پاسخ خواهد داد البته اقدام انصارالله در پاسخ به این کار آمریکا جایگزین ایران نیست. 

البخیتی گفت که در بیانیه ی دفتر سیاسی جنبش انصارلله تاکید شده است که ملت یمن در کنار تمام امت اسلامی علیه طغیانگری آمریکا می ایستد.

وی گفت: انصارلله به عنوان یک جنبش مقاومت و در قالب محور مقاومت علیه سلطه گری آمریکا است.

به گزارش ایران خبر،  پیش از این نیز دفتر سیاسی جنبش انصارلله یمن و محمد عبدالسلام سخنگوی این جنبش اقدام آمریکا در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی را به شدت محکوم کردند.

شامگاه پنجشنبه پرواز ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان از تهران به مقصد بیروت به دلیل حرکت خطرناک و تهدیدآمیز دو جنگنده بر فراز آسمان سوریه مجبور به کاهش سریع ارتفاع شد که در این بین برخی مسافران این پرواز آسیب دیدند.

مسئولان آمریکایی تایید کردند که جنگنده‌ای که در مسیر پرواز هواپیمای ماهان از تهران به لبنان ایجاد مزاحمت کرده بود، آمریکایی بوده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا