کد مطلب: 152086
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۷
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تعاونی ها به دنبال رانت و امتیازات ویژه هم نیستند، گفت: سهم تعاون در تولید ناخالص داخلی ۸ درصد است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از اتاق تعاون ایران، اسحاق جهانگیری در دیدار با تعاونگران اظهار داشت: اتاق تعاون با کمک دستگاه‌های ذیربط دیگر از جمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در جلسه‌های مشترک خود نسبت به برطرف کردن مشکلات موجود در مسیر فعالیت‌های اقتصادی تعاونی‌های فعال در کشور اقدامات لازم را به عمل بیاورند و با کمک سمن‌ها، تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و اتاق‌ها نقش اساسی خود را به عنوان مدافع بخش اقتصادی کشور فراهم کنند و حمایت و نقش فکری خود را داشته باشند.

معاون اول ریاست جمهور با اشاره به سهم تولید ناخالص تعاون در کشور، تصریح کرد: سهم تولید ناخالص داخلی تعاون در کشور حدود ۷ تا ۸ درصد بوده که نسبت به سهم ناخالص تولید داخلی کشاورزی که حدود ۳ درصد درکشور است سهم قابل توجهی است که می‌تواند به خوبی گره گشای خیلی از مسائل و مشکلات اقتصادی که دامنگیر معیشت مردم شده است، باشد.

وی از بخش تعاون به عنوان یکی از بخش‌های مهم اقتصاد کشور یاد کرد و گفت: بخش تعاون یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و برخاسته از انقلاب اسلامی است که شهید بهشتی منادی آن در کشور بود.

معاون اول رئیس جمهور گفت: تعاونی‌ها می‌توانند با کمک همدیگر یک جریان اقتصادی قدرتمندی را در کشور شکل بدهند زیراکه این مجموعه‌ها خیرخواه مردم و اقتصاد کشور هستند و کار اقتصادی خود را در چارچوب‌های اقتصادی کشور انجام می‌دهند و به دنبال رانت و امتیازات ویژه هم نیستند.

منبع : خبرگزاری مهر