کد مطلب: 151694
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸
ایسنا/همدان
 
به گزارش ایران خبر، دکتر  ایرج حریرچی در ستاد مدیریت کرونا استان همدان، با بیان اینکه استان‌های فارس،همدان، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد در حوزه رعایت مردم و عملکرد مسئولین عملکرد خوبی در کنترل کرونا داشته‌اند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در همه جلسات از تلاش‌های کادر درمان تقدیر کردند و این برای کادر درمان یک انگیزه مضاعف جهت خدمت به مردم است.

وی با تأکید بر لغو دورهمی‌ها و عروسی‌ها، یادآورشد: با توجه به اینکه این روزها بیماری کرونا اوج گرفته است، دورهمی‌ها و مراسم‌های عروسی و عزا لغو شود.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: در یک استان در یک عروسی ۲۰۰ و در یک مرکز خرید ۱۳۰ نفر به کرونا مبتلا شدند که این نشانه کم توجهی به اصول بهداشتی مقابله با کروناست.

وی با بیان اینکه عدم رعایت فاصله گذاری باعث افزایش ابتلاها و ایجاد مشکلات برای کادر درمان می شود، از مرگ سه نماینده مجلس براثر کرونا خبرداد و گفت: سه نماینده مجلس بر اثر کرونا جان خود را ازدست دادند  که یک نماینده از استان همدان بود.

‍ استاندار همدان نیز در ادامه با بیان اینکه تمام تلاش ما حفظ جان و سلامت مردم است ، گفت: ستاد استانی توانست با برنامه‌ریزی و انسجام در عمل، بیماری کرونا را مدیریت کند.

سید سعید شاهرخی با تأکید براینکه شکست کرونا با همراهی و فرهنگ بالای مردم همدان امکان‌پذیر است، اظهارکرد: کنترل بیماری کرونا نیاز بیشتری به  همراهی مردم دارد.

وی با بیان اینکه تدبیر هوشمندانه و ارزشمند وزارت بهداشت، درمان در کنترل بیماری موثر بود، تصریح کرد:از ستاد ملی مقابله با کرونا با محوریت رئیس جمهور که توانستند با تدبیر و امید تعامل مستمری بین ستادهای سراسر کشور برقرار کنند تا بتوان اقدام مشترکی انجام گیرد، تشکر می‌کنیم.

  شاهرخی ادامه داد: تلاش‌های بی‌وقفه و فداکاری شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان استان همدان، در مدتی که درگیر مقابله با این بیماری بودند، قابل تقدیر و تشکر ویژه است.

استاندار همدان تأکید کرد: مردم استان همدان نیز به پشتوانه فرهنگ و تمدنی که دارند، توانستند با رعایت نکات بهداشتی و انجام پروتکل‌های بهداشتی کمک شایانی در پیشگیری و مقابله با کرونا انجام دهند، و این مردم، شایسته تشکر و قدردانی هستند.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و اقدامات بین بخشی در استان، در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، بسیار تسهیل کننده بود، ادامه داد: با تبعیت از ستاد ملی مقابله با کرونا، ما نیز با تمام تلاش و کلیه امکاناتی که در اختیار داشتیم علاوه بر حفظ جان و سلامت مردم، توجه ویژه‌ای به معیشت و اقتصاد مردم داشتیم.

به‌گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا امروز، سی‌امین جلسه ستاد مدیریت کرونا استان همدان، به ریاست استاندار همدان، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و عضو ستاد ملی کرونا با موضوع بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا در سطح کشور و استان همدان برگزار شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا