کد مطلب: 151195
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۹
شهردار منطقه ۲ گفت: با انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری منطقه و هیات مدیره مجتمع مسکونی باغ بهشت، پلاک کوبی بیش از ۱۲ هزار اصله درخت این مجتمع آغاز شد.
 

به گزارش ایران خبر، رسول کشت پور، شهردار منطقه دو در این مراسم از اجرای طرح پلاک کوبی در تمامی مجتمع های مسکونی بزرگ منطقه خبر داد و گفت: مدیریت منطقه ۲ با استناد به تبصره ۳ ماده ۱۱ قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران، حفاظت و صیانت از فضای سبز و باغات را با اجرای طرح پلاک کوبی و شناسنامه دار شدن درختان در دستور کار خود قرار داد.

وی از آغاز اجرای طرح پلاک کوبی در مجتمع های مسکونی بزرگ منطقه خبر داد و افزود: با انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری منطقه و هیات مدیره مجتمع مسکونی باغ بهشت، پلاک کوبی بیش از ۱۲ هزار اصله درخت این مجتمع آغاز شد و اجرای این طرح در سایر مجتمع های مسکونی بزرگ در دستور کار منطقه قرار دارد.

شهردار منطقه دو افزود: درختان بخش زنده‌ای از اکوسیستم شهری محسوب می‌شوند که علاوه بر آثار زیست محیطی و ایجاد هوای پاک، می تواند در زیبایی و تلطیف محیط شهری تاثیر گذار باشد، از این رو هویت بخشی به درختان می‌تواند تأثیر بیشتر و مضاعفی بر حفاظت از درختان بگذارد.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از فضای سبز در آموزه های دینی تاکید شده است، گفت: با اجرای طرح پلاک کوبی، ضمن شناسنامه دار شدن درختان، امکان پایش و نظارت از طریق سامانه GIs فراهم می شود.

زهرا نژاد بهرام، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نیز در این مراسم طرح شناسنامه دار شدن درختان را اقدامی ارزشمند برای حفاظت از فضای سبز و باغات برشمرد و گفت: حفاظت از فضای سبز، علاوه بر وظیفه سازمانی، یک وظیفه انسانی است.

وی قوانین مصوب شورای اسلامی شهر و نظارت اجتماعی توسط نهادهای مردمی دو اصل مهم در حفاظت از منابع طبیعی برشمرد و افزود: طرح پلاک کوبی درختان، پاسخی مثبت به نظارت اجتماعی شهروندان در حفاظت از محیط زیست است و امید می رود با ترویج این اقدام ارزشمند، شاهد اتفاقات خوب در حفظ و توسعه فضای سبز شهر تهران باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: امروز به دلیل خشکسالی و همچنین کم توجهی هایی که در گذشته صورت گرفته شاهد از بین رفتن باغات شهر تهران هستیم و بر همین اساس شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت شهری با اهتمام جدی بحث حفاظت از باغات و فضای سبز شهر تهران را مورد توجه قرار داده است.

منبع : خبرگزاری مهر