کد مطلب: 151145
 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۹
آمارهای دولتی در هند حاکی از آن است شمار مبتلایان جدید بیماری کووید-۱۹ در یک روز به ۱۸ هزار و ۵۰۰ مورد رسیده است.
 

به گزارش ایران خبر، در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار مورد قطعی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در هند گزارش شده که طبق آمارهای دولتی تعداد موارد جدید ابتلا به این بیماری در طول یک روز به ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

همچنین با فوت ۳۸۵ نفر دیگر از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در هند ۱۵ هزار و ۶۸۵ مورد گزارش شده است.

پیش‌بینی نمی‌شود که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در هند طی چند هفته آینده به اوج خود برسد و به گفته کارشناسان تعداد موارد مبتلایان به این بیماری پیش از پایان ماه جولای از یک میلیون نفر عبور می‌کند.

با افزایش موارد ابتلا برخی از مقامات محلی در نظر دارند تا محدودیت‌های جدیدی را در ایالت‌های خود اعمال کنند. پیش از این محدودیت‌های گسترده‌ای در سراسر هند اعمال شده بود که به دلیل فشار اقتصادی ناشی از آن این محدودیت‌ها به تدریج برداشته شد.

کروناویروس جدید بیشترین آسیب را در شهرهای پرجمعیت هند به همراه داشته و اکنون نگرانی‌های عمده‌ای در مورد وضعیت شهر دهلی‌نو وجود دارد که موارد ابتلا در آن از شهر بمبئی فراتر رفته است.

به گزارش ژاپن تودی، در حال حاضر هند پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و روسیه در رتبه چهارم فهرست جهانی بیشترین موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا