ایران در هر وضعیت خلیج فارس نفت مشتریانش را تامین می‌کند

خبرگزاری مهر , 5 تير 1399 ساعت 18:20

معاون دفتر رئیس جمهور نوشت: امروز به دستور روحانی، عملیات لوله‌گذاریِ راهبردی‌ترین طرح صادرات نفت ایران آغاز شد، طرحی که به جهان اطمینان می‌دهد، ایران، نفت مشتریانش را تامین می‌کند.


به گزارش ایران خبر، علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در رشته توئیت هایی نوشت:در این سال سخت وطن و در تاریخ پر تب و تاب نفت ایران، امروز، روز لبخند و امیدواری است؛ روزی سترگ برای امنیت ملی ایران.

وی با بیان اینکه امروز به دستور روحانی، عملیات لوله‌گذاریِ راهبردی‌ترین طرح صادرات نفت ایران آغاز شد،تاکید کرد: طرحی که به جهان اطمینان می‌دهد، ایران در هر وضعیت خلیج فارس، نفت مشتریانش را تامین خواهد کرد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در ادامه مطلب خود آورده است: در پنجشنبه‌ای دیگر از پنجشنبه‌های افتتاح، احداث خط انتقال هزار کیلومتری نفت از گوره در بوشهر به بندر جاسک هرمزگان، در سوی شرقیِ  تنگه هرمز آغاز شد.

معزی نوشت: رویدادی تاریخی که سبب می‌شود نفت ما تنها از یک سوی تنگه، به مشتریان تحویل داده نشود و جاسک پایانه‌ی جدید صادرات نفت ایران باشد.

وی با بیان اینکه در این ابرپروژه‌ی ملی، ۹۵% خدمات، تجهیزات و کالاها، ایرانی است و همه‌ پیمانکاران و مشاوران این طرح راهبردی نیز ایرانی هستند،آورده است: با تمرکز زدایی از پایانه‌های صادراتی کشور، توسعه سواحل مکران شتاب بیشتری خواهد گرفت.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه انشاالله در اسفند۹۹، ایران ما ظرفیت آن را خواهد داشت که از جاسک، روزانه یک میلیون بشکه نفت صادر کند،نوشت:  جهان به خوبی می فهمد ومی‌داند که امروز چه رخ داد، امید که انصاف و وطن‌خواهی مخالفان دولت نیز اجازه دهد تا شهروندان ایرانی نیز از این رویداد ملی به خوبی آگاه شوند.


کد مطلب: 151098

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/151098/ایران-وضعیت-خلیج-فارس-نفت-مشتریانش-تامین-می-کند

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir