کد مطلب: 150774
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۰
در حالی که بخش هوانوردی عمومی انگلستان به علت پاندمی کرونا تحت فشار سنگینی قرار گرفته است، فرودگاه گتویک لندن اعلام کرد که تعداد مسافران تا سال ۲۰۲۴ به سطح قبل از کرونا باز نخواهد گشت.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در حالی که بخش هوانوردی عمومی انگلستان به علت پاندمی کرونا تحت فشار سنگینی قرار گرفته است، دومین فرودگاه بزرگ لندن، گتویک، اعلام کرد که تعداد مسافران تا ۲۰۲۴ به سطح قبل از کرونا باز نخواهد گشت.

استوارت وینگیت، مدیرعامل فرودگاه گتویک، گفت: تعداد مسافران گتویک در ۹ ماه پایانی ۲۰۱۹ با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۳۷ میلیون نفر رسیده بود.

با محدودیت‌های قرنطینه‌ای مقابله با ویروس کرونا، دو ایرلاین بزرگ انگلستان، ویرجین آتلانتیک و بریتیش ایرویز، اعلام کردند که فعالیت‌های خود در این فرودگاه را متوقف خواهند کرد.

در عین حال رهبران صنعت هواپیمایی از دولت انگلیس درخواست کرده‌اند تا محدودیت‌هایی را که مانع از بازگشایی این صنعت هستند برداشته یا تغییر دهند.

مدیرعامل وین‌گیت گفت: در اروپا مرزها در حال برداشته شدن است و پروازها آغاز شده است و این از لحاظ اقتصادی برای ما بسیار اهمیت دارد که در این بازار حضور داشته باشیم.

امروز هواپیمایی اقتصادی انگلستان، ایزی‌جت، پس از ۱۱ هفته پروازهای خود را از سر گرفت. این ایرلاین اعلام کرده است که به علت پاندمی در ۶ ماه نخست سال مالی جاری بین ۱۸۵ میلیون پوند تا ۲۰۵ میلیون پوند ضرر خواهد کرد.

منبع : خبرگزاری مهر