کد مطلب: 150588
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با انتشار مطلبی درباره ٩ بند تسهیلات ٦ میلیونی به تاکسیرانان، توضیحاتی را ارائه داد.
 

به گزارش ایران خبر، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران طی مطلبی در این باره اعلام کرد: پس از انتشار اخبار مربوط به آغاز ثبت نام از تاکسیرانان جهت پرداخت تسهیلات ۶ میلیون تومانی و تماس‌های مکرر تاکسیرانان و اهالی رسانه در خصوص جزئیات این امر، به جهت پیگیری مسائل و ابهامات بوجود آمده در این زمینه، جلساتی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مجریان طرح برگزار شد که نکات زیر از نتایج این جلسات است:

۱- پیش از هر چیز بر خود لازم میدانم از دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و همچنین دکتر میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه تشکر کنم که به فوریت پذیرای ما بودند و با سعه‌صدر در خصوص رفع مسائل پیش آمده در اجرای این طرح همکاری کامل نمودند.

۲- با توجه به ابهامات پیش آمده برای تاکسیرانان عزیز در زمینه ثبت نام در سامانه کارآ، مقرر شد روز شنبه با همکاری عزیزان وزارت رفاه یک فایل راهنمای کامل و گام به گام در مورد نحوه ثبت نام تاکسیرانان در سامانه کارا تهیه شود که این راهنما از طرف همکاران بنده در سازمان بلافاصله در اختیار همه تاکسیرانان عزیز قرار خواهد گرفت.

۳- یکی از نگرانی‌های اصلی تعداد زیادی از تاکسیرانان عدم دریافت پیامک ثبت نام از سامانه وزارت رفاه بود که این موضوع به دلیل اولویت‌بندی گروه‌های مختلف مشمولین، اتفاق افتاده است. در این زمینه مقرر شد ان‌شاء الله ظرف روزهای آتی با بروز رسانی مجدد بانک‌های اطلاعاتی، پیامک برای کلیه عزیزان تاکسیران ارسال گردد. لذا همه تاکسیرانان (اعم از دارای بیمه و یا بدون بیمه) در گام‌های بعدی مشمول خواهند بود.

۴- برخی مسائل فنی مربوط به سامانه کارآ به همکاران متولی در وزارت رفاه منعکس شد تا ان‌شاءالله توسط تیم‌های فنی مرتفع گردد.

۵- با توجه حجم زیاد فعالیت همکاران در وزارت رفاه در این روزها و همچنین با عنایت به تاکید کلیه دست‌اندرکاران بر فراهم نمودن زمینه دریافت این تسهیلات برای کلیه رانندگان ذینفع، مقرر شد تا همکاران بنده در سازمان تاکسیرانی تهران و همچنین عزیزان اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور نیز در روزهای آتی بطور مستقیم و تنگاتنگ به همکاری با تیم وزارت رفاه در رفع مسائل تاکسیرانان مشمول تسهیلات بپردازند.

۶- پس از جلسه، در خصوص بهره‌مندی رانندگان شاغل در شرکت خودروی سرویس شهر با مدیرعامل محترم این شرکت تماسی داشتم تا ان‌شاء الله در این زمینه نیز اقدام شود.

۷- لازم به توجه است که بر اساس اعلام وزارت رفاه در حال حاضر سقف زمانی برای ثبت نام متقاضیان وجود نداشته و ثبت نام و معرفی به بانک‌های عامل به انتخاب خود متقاضیان، به صورت گام به گام و ماهانه ادامه خواهد یافت لذا نیازی به نگرانی یا تعجیل وجود نخواهد داشت. همچنین ظرف روزهای آتی راه‌هایی جهت تماس و رفع مشکل تاکسیرانان از سوی سازمان تاکسیرانی نیز راه‌اندازی و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۸- مجدداً تاکید می‌شود که مطابق ضوابط و آئین‌نامه‌های مصوب دولت، تنها تاکسیرانان فعال که دارای پروانه معتبر تاکسیرانی باشند مشمول دریافت این تسهیلات و هرگونه حمایت‌های آتی خواهند بود، لذا توجه به تمدید به موقع اعتبار پروانه‌های تاکسیرانی ضروری است.

۹- امیدوارم افزایش سقف تسهیلات از ۲ میلیون تومان به ۶ میلیون تومان که با مساعدت و همکاری دولت محترم اتفاق افتاده، مرتفع کننده بخشی از مشکلات معیشتی تاکسیرانان خدوم در این روزهای سخت باشد و اطمینان می‌دهم که همچنان پیگیر مسائل این عزیزان خواهیم بود. اطلاعات تکمیلی در این زمینه از طریق روابط عمومی سازمان منتشر خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر