کد مطلب: 150557
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۰
نماینده مردم اهر و هریس با انتقاد از وضعیت بازنشستگان و معلمان بیان کرد: دلیل عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری چیست؟
 

به گزارش ایران خبر، احمد محرم زاده یخفروزان در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: تنها منطقه گردشگری شهر اهر دچار آفت دم قهوه ای شده است. وزیر جهاد کشاورزی و وزیر کشور و مدیریت بحران باید قبل از آنکه این آفت از جنگل ها عبور کرده و به باغ‌ها برسد اقدامات لازم را انجام دهند تا کشاورزان بیش از این دچار آسیب نشوند.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بو دجه بیان کرد: دلیل عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری به ویژه فرهنگیان چیست؟ بازنشستگان نماد واقعی کارکنان فعلی هستند ۳۰ سال زحمت کشیده و به مردم خدمت کردند اگر نمی توانید حمایت اضافی از آنان کنید حداقل حق و حقوق آنان را نباید تضییع کنیم.

نماینده مردم اهر وهریس در مجلس یازدهم تصریح کرد: هر چه قدر برای قشر فرهنگیان هزینه کنیم در اصل سرمایه گذاری کرده ایم در نزد خداوند. هر چه قول دهیم اما عمل نکنیم گناه است. چرا به وظایف قانونی خود بی تفاوت هستیم؟ چرا هر وقت نوبت به بازنشستگان و معلمان می رسد می گوییم پول نداریم؟ اگر دولت مشکل مالی دارد با واگذاری سهام از شرکت های سودزا به این قشر کمک کند.

وی در ادامه تاکید کرد: در جذب آموزشیاران نهضت سواد آموزی تبعیض وجود دارد و این تبعیض مورد اعتراض آموزشیاران قرار گرفته است آب شرب و فاضلاب شهر هریس مشکل دارد پروژه های سد منطقه اجرایی نشده است با کمبود فضای درمانی در منطقه روبرو هستیم بزرگراه اهر به تبریز که ۱۲ سال از شروع احداث آن می‌گذرد نیمه کاره مانده است وزرای مربوطه این مسائل را اولویت قرار دهند.

منبع : خبرگزاری ايسنا