کد مطلب: 150441
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۱
رئیس جمهوی، خدمت به خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران را از توفیقات بزرگی دانست که خداوند نصیب هر انسانی می‌کند و اظهار داشت: خدمت به کسانی که در طول این سال‌ها برای استقلال، تمامیت ارضی کشور و جایگاه ایران فداکاری و از خودگذشتگی کردند، افتخاری بزرگ است و باید برای به‌دست آوردن فرصت این خدمت، شکرگزار باشیم.
 
به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری در جلسه روز یکشنبه(۱۸ خرداد) هیات دولت، طی سخنانی ضمن قدردانی از خدمات حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی شهیدی طی ۷ سال مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران و معرفی "سعید اوحدی" به‌عنوان رئیس جدید این بنیاد، گفت: انجام وظیفه در جایگاهی همچون بنیاد شهید و امور ایثارگران و خدمت به خانواده معظم شهداء یک کار بسیار ارزشمند است و جزو افتخارات هر انسانی است که برای مدتی خادم این خانواده‌های بزرگوار باشد.
رئیس جمهور با بیان این‌که طی ۷ سال گذشته از تلاش و خدمت‌رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران در حد توان خود هیچ‌وقت دریغ نکردیم، افزود: البته هر چقدر به این عزیزان خدمت کنیم با کاری که آنها در ایثارگری و اهدای جان خود برای کشور و نظام انجام دادند، قابل مقایسه نیست.
وی پرداخت مطالبات معوقه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از سال ۷۶ تا سال ۹۲ و همچنین اجرایی و عملیاتی شدن "قانون جامع ایثارگران" که از مدت‌ها قبل تصویب اما در اجراء با سختی‌هایی همراه بوده است را، از جمله اقدامات مهم دولت‌های یازدهم و دوازدهم در این حوزه عنوان کرد.
رئیس جمهور با بیان این‌که بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنان از خدمات حجت‌الاسلام شهیدی به عنوان نماینده مقام معظم رهبری بهره‌مند خواهد بود، افزود: کسی امروز مسئولیت این بنیاد را بر عهده گرفته که خود از خانواده معظم شهدا است و سال‌ها نیز در اسارت بوده و از آزادگان سرافراز میهن است و به خوبی با جایگاه مهم و ارزشمند این بنیاد و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران آشناست.
روحانی در پایان ابراز امیدواری کرد که همه مسئولان نظام در ارائه خدمت به مردم، موفق و در پیشگاه خداوند سربلند باشند.
پیش از سخنان رئیس جمهوری در جلسه دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی شهیدی، گزارشی از اقدامات انجام شده در این بنیاد طی ۷ سال مسئولیت خود ارائه و برای رئیس جدید این بنیاد در خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، آرزوی موفقیت کرد.
"سعید اوحدی"، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز توفیق خدمت به خانواده معظم شهدا را بزرگ‌ترین نعمت برای خود عنوان کرد و افزود: برای ارائه خدمت بهینه به خانواده معظم شهدا و ایثاگران و حل مشکلات این عزیزان با کمک دولت، تمام تلاش خود را به‌کار خواهد بست.
اوحدی از سعه صدر، خلوص نیت و اخلاق‌مداری به‌عنوان ویژگی‌های بارز حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی، نام برد و گفت: راه ایشان در خدمتگزاری به خانواده معظم شهدا و ایثارگران ادامه خواهد یافت.
منبع : خبرگزاری ايسنا