کد مطلب: 150150
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران در دو تذکر به عملکرد شهردار تهران در خصوص نابسامانی در اجرای طرح ترافیک و واگذاری دستگاه زباله سوز به قم تذکر داد.
 

به گزارش ایران خبر، زهرا نژاد بهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با انتقاد از عملکرد شهرداری تهران در خصوص اجرای طرح ترافیک گفت: تکلیف شهروندان در استفاده طرح ترافیک هنوز مشخص نیست شهردار تهران باید در خصوص آشفتگی ترافیکی پایتخت پاسخگو باشد. از روز شنبه بسیاری از شهروندان اطلاعی از اجرا نشدن طرح ترافیک نداشتند
زهرا نژاد بهرام در خصوص دادن دستگاه زباله سوز به قم گفت: آخرین اخبار دریافتی حاکی در خصوص دستگاه زباله‌سوز اهدایی دولت چین به کلانشهر تهران حاکی از آنست که با پیشنهاد و پیگیری جدی شهردار قم، این دستگاه زباله‌سوز به شهر قم اختصاص یافت.

وی در این خصوص افزود: این در حالی است که بر اساس آمارهای ارائه شده از زمان شیوع ویروس کرونا میزان جمع آوری پسماندهای خطرناک بیمارستانی تهران به عنوان پایتخت کشور در طول روز به ۱۱۰ تن افزایش پیدا کرده است و شرایط موجود این امکان را برای بیمارستان‌ها فراهم نمی‌کند که بخواهند با استفاده از دستگاه‌های اتوکلاو پسماندهای بیمارستانی خود را بی خطر کنند.

در همین ارتباط سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز با توجه به افزایش ۴۰ هزار تنی زباله‌های بیمارستانی از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا (از ۷۰ هزار تن به ۱۱۰ هزار تن) تنها راه برای حل مشکل پسماند تولیدی بیمارستان‌ها را دفن بدون تفکیک آن‌ها دانسته است.


این عضو شورای شهر خاطر نشان کرد: علاوه بر آنکه این دستگاه هدیه شهردار پکن در پاسخ به کمک‌های انسان دوستانه مدیریت شهری پایتخت می‌باشد، لازم به ذکر است که حجم زباله‌های بیمارستانی و پسماندهای عفونی کلانشهر تهران در قیاس با شهر قم بیش از ۲۰ برابر است و کارکرد این دستگاه در پایتخت به مراتب مؤثرتر از شهر قم می‌توانست باشد.

آنچه محل پرسش و انتقاد جدی می‌باشد سکوت و نقش منفعل شهردار تهران در خصوص پیگیری دستگاه زباله سوز چینی است. این در حالی است که با توجه به آمار بالا و وضعیت قرمز کرونا در پایتخت حداقل انتظار شهروندان از شهردار محترم تهران پیگیری جدی و شفافیت در خصوص چرایی انتقال این دستگاه به شهر قم است.

در همین ارتباط به شهردار تهران تذکر می‌دهم تا جزییات آخرین اقدامات و پیگیری‌هایی که برای دریافت دستگاه زباله سوز انجام داده اند را به اعضای شورای شهر و شهروندان کلانشهر تهران گزارش کند. محسن هاشمی پس از تذکر زهرا نژاد بهرام به عدم پیگیری شهرداری درخصوص ارسال زباله سوز اهدایی پکن به تهران به شهر قم به کنایه، گفت: درشان تهران نبود که این زباله سوز را هدیه بگیرد، تهران در کنار آن هزار اتوبوس یک زباله سوز هم باید بخرد!


وی خطاب به رئیس کمیسیون سلامت شورا گفت: از معاونت خدمات شهری بخواهید یک زباله سوز بزرگ بسازد.

منبع : خبرگزاری مهر