کد مطلب: 149834
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۰
ایسنا/بوشهر
 
به گزارش ایران خبر، عبدالکریم گراوند در نشست شورای اداری استان بوشهر با دستور کار قدردانی از تلاشهای ۴ ساله نمایندگان استان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد:  درصد بیکاری کشور در سال ۹۶، ۱۱.۹ درصد و استان بوشهر ۱۱.۲، در سال ۹۷ این آمار در کشور ۱۲ و در استان بوشهر ۱۰.۵ درصد و در سال گذشته هم درصد بیکاری کشور به ۱۰.۶ و استان بوشهر به ۹.۹ درصد کاهش یافت و این تغییرات با تلاش مضاعف مدیران و حمایت خوب نمایندگان استان محقق شده است.

وی ادامه داد: با حمایت و همراهی نمایندگان زمینه تسریع در اجرای پروژه مهم راه آهن بوشهر فراهم شد و یکی از اقدامات ماندگار با تعامل نمایندگان بود.

استاندار بوشهر بیان کرد: با وجود مشکلات عدیده مالی کشور، اما با همت و تلاش و همراهی همه مدیران استانی، مسیر توسعه استان متوقف نشده و عمر پروژه های عمرانی استان کوتاه شد.

مقام عالی دولت در استان بوشهر گفت: اگر بخواهیم تعبیر امام راحل در مورد مجلس که فرمود مجلس باید در راس امور باشد حفظ شود، باید شان و منزلت مجلس به عنوان ریل گذار توسعه کشور حفظ شده و مورد احترام باشد. 

وی بیان کرد: ما در یک نظام دینی و سیاسی زندگی می‌کنیم و باید اخلاق در جامعه سرلوحه کارهای ما باشد، باید به انتخاب مردم احترام بگذاریم و این کار دوام و بقا و توسعه کشور را به دنبال خواهد داشت.

این مسئول خاطرنشان کرد: صحیح نیست مجلسی که ۴ سال فعالیت کرده است در روزهای آخر مورد هجمه قرار بگیرد، آنها با رای مردم وارد خانه ملت شدند و برای همین مردم کار کردند نماینده‌های امروز نیز روزی خواهند رفت و ما قبل ما همه مستاجر هستیم پس باید به جایگاه‌ها و ساختارهای کشور احترام بگذاریم.

استاندار بوشهر با اشاره به تعامل نمایندگان دور دهم استان در مجلس با مدیران استانی گفت: اگر همدلی و تعامل و کمک های متقابل نمایندگان و مدیران نبود توسعه استان محقق نمی شد.

گراوند تاکید کرد: بدترین دوران مدیریت کشور را به لحاظ منابع مالی تجربه می‌کنیم، برخی از پروژه‌هایی که از سال ۷۴ آرزوی دولت‌ها بوده است در همین دولت دوم آقای روحانی اجرا شد و با وجود تمام موانع و مشکلاتی که داشتیم آنها را به انجام رسانده ایم.

منبع : خبرگزاری ايسنا