کد مطلب: 149829
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی به مردم پیشنهاد شد که فاصله‌ اجتماعی را رعایت کنند نه نیاز به لشکر و قشون‌کشی بود که جلوی ورزشگاه‌ها را بگیرد، نه به کفن‌پوش احتیاجی احساس شد که مراسمی را متوقف کند.
 

به گزارش ایران خبر، مجید انصاری در دیدار سیاسیون با رییس‌ جمهور با بیان این‌که «نام دولت روحانی را دولت تحمل مشکلات می‌گذارم»، اظهار کرد: بی‌اغراق می‌گویم که فشارهایی که به این دولت در این مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی  وارد شد معادل فشارهایی است که به همه دولت‌های بعد از انقلاب وارد شده است.

وی افزود: فشارهای تحریمی، تبلیغی، سیاسی و فشارهایی که ناشی از بی‌مهری‌ها و تنگ‌نظری‌ها بود و هرکدام می‌توانست یک دولت مقتدر را بر زمین بزند. مخصوصاً در یک سال اخیر که این فشارها هم در ابعاد خارجی افزایش یافت و هم در داخل شاهد مسائلی نظیر آبان ماه، سیل، زلزله و حالا هم کرونا هستیم، پایداری، مقاومت و متانت دولت ستودنی است.

معاون پارلمانی سابق دولت تاکید کرد: در ماجرای کرونا همه مردم دیدند که وقتی یک موضوعی به سلامتی جمیع افراد مربوط است دولت و نظام دلسوزانه به مردم پیشنهاد می‌دهند که فاصله‌ اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و برای این کار هم نه نیاز به لشکر و قشون‌کشی بود که جلوی ورزشگاه‌ها را بگیرد، نه به کفن‌پوش احتیاجی احساس شد که مراسمی را متوقف کند.

انصاری ادامه داد: مذهبی‌ها و همه اقشار اصول بهداشتی را رعایت کردند و این یک الگو شد. اگر ما در جایی می‌بینیم که مقاومتی وجود دارد به نوعی لج‌بازی‌کردن با زندگی مردم است یا به کلی کردن مسائل جزئی و فرعی برمی‌گردد. یعنی آنچه که دغدغه پنج تا ده درصد جامعه است را بدل یک موضوع عمومی می‌کنیم و بعد می‌خواهیم با یک الگو آن را به خورد جامعه بدهیم؛ مشخص است که دربرابرش مقاومت می‌شود.

وی در پایان گفت: پیشنهاد می‌کنم کمیته‌ای از افراد خبره در مسائل مختلف تشکیل شود تا به جمع‌آوری تجربه‌های جهانی و نیز داخلی در موضوع مقابله با شیوع ویروس کرونا بپردازند تا با تدوین جمیع این مثبتات، بتوان سندی برای تحول مدیریت و نظام حکمرانی در دوران بعد از کرونا به دست آورد.

منبع : خبرگزاری ايسنا