کد مطلب: 149726
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۵
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از دستگیری ۶ سوداگر مرگ و کشف بیش از ۲۵۰ کیلوگرم انواع مواد افیونی خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در تشریح این خبر اظهار کرد: با انجام طرح‌های متعدد در محدوده‌های محله‌های مولوی، شوش و … مشخص شد که تعدادی افراد با همکاری یکدیگر محموله‌هایی را تحت پوشش بار تجاری به باربری‌های مرکز شهر انتقال و با تحویل گرفتن کالاهای تجاری بدین ترتیب انواع مواد مخدر را به شهر تهران منتقل می‌کنند.

وی ادامه داد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد که این باربری‌ها مطلع از جاساز شدن مواد مخدر در محموله‌های تجاری نبوده و صرفاً بارهای تجاری را از مبدا به مقصد بین استانی منتقل می‌کنند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در رصد و پالایش‌های اطلاعاتی به دست آمد اعضای این باند حرفه ای به تازگی از قاچاقچیان استان‌های مرز شرقی کشور انواع مواد مخدر را تهیه کرده و قصد دارند تحت پوشش محموله بار کمد چوبی مواد مخدر را به شهر تهران منتقل کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ تصریح کرد: مراقبت‌های ویژه پلیسی از باربری‌های مناطق آسیب پذیر آغاز تا اینکه مأموران به دست آورند که محموله بار تجاری در مقابل واحد صنفی باربری در حوالی خیابان شوش متوقف و دو مرد با یک دستگاه خودرو سواری به بار بری مذکور مراجعه و در حال تحویل بار تجاری هستند.

وی تصریح کرد: با هماهنگی‌های قضائی، خودرو متهمان متوقف و هر دو مرد دستگیر و در بازرسی از محموله بار تجاری ۷۲ کیلو و ۶۵۰ گرم شیشه، ۷۸ کیلو و ۵۰ گرم هروئین، ۵۶ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک، ۴۶ کیلو و ۸۰۰ گرم حشیش و یک کیلو و ۱۲۷ گرم سایر مواد که به نحو بسیار ماهرانه در داخل ۱۹ عدد کمد چوبی جاسازی شده بود کشف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان در بازجویی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کردند، گفت: هر دو متهم اظهار داشتند، قرار بوده پس از تحویل کمدهای چوبی مواد مخدر کشف شده را به دست ۴ تن از همدستانمان که در هتلی در مرکز شهر منتظرمان هستند انتقال دهیم.

حسنوند تصریح کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هر ۴ متهم دستگیر و با اعتراف صریح به جرایم ارتکابی و انجام تحقیقات تکمیلی هر ۶ سوداگر مرگ به مرجع قضائی معرفی شدند.

منبع : خبرگزاری مهر