کد مطلب: 149565
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۹
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از آغاز فعالیت سامانه بارشی در غرب کشور و وزش بادهای شدید در نیمه شرقی خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به ورود یک سامانه جدید بارشی از بعدازظهر امروز به کشور گفت: با فعال شدن این سامانه بارشی شاهد وقوع رگبار، باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و رخداد تگرگ در مناطق مستعد خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی یادآور شد: شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات کرمان امروز تحت تأثیر فعالیت این سامانه هستند و فعالیت آن تا پایان روز پیش بینی شده است.

وی افزود: به دلیل احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه توصیه شده است، هموطنان از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها بپرهیزند.

ضیائیان همچنین از شروع وزش باد شدید و ایجاد گردوغبار در جنوب استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نیمه شرقی کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان خبر داد و گفت: این پدیده جوی در روز پنجشنبه، استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، شمال سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، سمنان و شمال اصفهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

به گفته وی کاهش دید و کیفیت هوا و احتمال آسیب به سازه‌های موقت از مخاطرات وزش باد در این مناطق خواهد بود.
 

منبع : خبرگزاری مهر