کد مطلب: 149558
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۶
رییس بیمارستان آیت الله طالقانی در کمیته کنترل عفونت بیمارستان، گفت: درمان همه بیماران اعم از بیماران کرونایی و غیر کرونایی برای ما مهم است و علی رغم رسیدگی به بیماران کرونایی، نباید از ادامه درمان سایر بیماران غفلت کرد.
 

به گزارش ایران خبر، و به نقل از بیمارستان طالقانی، دکتر رضا زندی رییس بیمارستان طالقانی در اولین جلسه کمیته کنترل عفونت بیمارستان در سال جاری با اشاره به بیمارانی که به دلیل ترس از همه‌گیری کرونا پیگیری درمانشان متوقف‌شده است، افزود: نباید به خاطر بیماری کرونا از ادامه درمان سایر بیماران غفلت کرد، از این ‌رو مدیریت و تصمیم سازی همه‌جانبه با توجه به شرایط موجود موضوع جدی و مهمی است که باید به آن بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه بحث اقتصادی اولویت بیمارستان نیست، گفت: با توجه به اینکه وظیفه سرپرستاران مدیریت کردن شرایط فعلی بخش مربوطه است، درخواست داریم سرپرستاران نظرات و پیشنهادهای خود را درباره بازنگری در تدوین  پروتکل‌های بخش‌های کرونایی و غیر کرونایی به صورت هفتگی اعلام کنند.

سپس در این کمیته درباره تعیین بخش‌های کرونایی، بخش مابین کرونا، مدیریت بیماران در بدو ورد به بخش‌ها بر اساس مستندات پرونده، درخواست‌های هفتگی اقلام حفاظتی و هندراپ الکلی، تاکید بر رعایت موازین  بهداشتی و کنترل عفونت، پیشگیری و کنترل ویروس کرونا، راه‌اندازی آمبولانس کد دار و غیره توضیحاتی ارائه شد.

همچنین در بخش دیگری از این جلسه با حضور اعضای کمیته کنترل عفونت درباره استفاده موارد غیرضروری از برخی تجهیزات حفاظتی در بخش‌ها  تبادل نظر و تصمیماتی در این زمینه گرفته شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا