کد مطلب: 149517
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷
رییس شورای شهر گفت: امروز راه امام علی در برابر ما قرار دارد تا پا در مسیر میانه روی و اعتدال که جوهره عدالت است بگذاریم و از دامن زدن خرافات،افراط وتفریط، غلو و مغالطات به دین جلوگیری کنیم.
 

به گزارش ایران خبر، محسن هاشمی در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران با اشاره به حادثه روز گذشته برای شناور کنارک گفت: سانحه به وجود آمده برای شناور کنارک را به خانواده بزرگ ارتش جمهوری اسلامی و خانواده‌های شهدا و مجروحان تسلیت می گویم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در آستانه ایام شهادت مولی الموحدین امیرالمومنین (ع) و شبهای پرفیض قدر قرار داریم، تفاوت ماه مبارک رمضان امسال در نوع متفاوت ارتباط با خالق هستی است، همزمانی شبهای قدر با ایام شهادت امیرمومنان، نوع ارتباط مطلوب با خداوند را در سیمای ایشان نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: میانه روی و اعتدال در زندگی، یکی از ویژگی‌های برجسته امیرمومنان است به نحوی که نمی‌توان بین اوصاف مختلف ایشان، یکی را بر دیگری برتری دارد، علی، به همان میزان که به عدالت اهمیت می‌دهد در عبادت کوشاست، معیشت مردم و گرسنه نماندن آنها، برقراری امنیت، رفاه و آرامش برای مردم در کنار دعوت آنها به اخلاق و رستگاری، ترجیح خدمت به جامعه به امورات شخصی در کنار پرورش کارگزاران و مسئولان حکومتی همه از ویژگی‌های امامی است که چهره‌ای ماندگار برای تاریخ بشر فراتر از هر دین و مذهبی به جا گذارده است.

به گفته رئیس شورای شهر تهران برجسته‌ترین ویژگی امام علی (ع)، وفاداری او به سنت و سیره رسول خدا بود و بدین خاطر با بدعت، غلو و افراط در دینداری شدیدترین برخوردها را انجام می‌داد و از فرقه سازی، انتساب برداشتهای سلیقه‌ای و بی مبنای عقلانی به دین جلوگیری می‌کرد.

هاشمی افزود: امروز راه امام علی در برابر ما قرار دارد تا پا در مسیر میانه روی و اعتدال که جوهره عدالت است بگذاریم و از دامن زدن خرافات، افراط و تفریط، غلو و مغالطات به دین جلوگیری کنیم، خروج از مسیر علی (ع) یعنی میانه روی واعتدال در دینداری، موجب بدبینی و زدگی بخشی بزرگی از جامعه و نسل جوان نسبت به دین می‌گردد و تبدیل دین به فرقه که یکی از آسیب‌های جدی دوران ما و نتیجه دوری از عقلانیت است، بزرگترین خیانت به اسلام و منش توحیدی است.

وی تصریح کرد: امیدواریم دستگاه‌های فرهنگی کشور، به خصوص متولیان حوزه فرهنگ در مدیریت شهری، در معرفی دینداری ناب و منطبق برسیره وروش امام علی (ع) و مبارزه با خرافات و افراط و غلو، فعالیت بیشتری داشته باشند.

منبع : خبرگزاری مهر