کد مطلب: 149422
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۳
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران بر لزوم توقف برخورد با کلینیک‌های دامپزشکی تاکید کرد.
 

به گزارش ایران خبر، آرش حسینی میلانی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: شهرداری تهران باید به منظور ایجاد وحدت رویه و همچنین تدوین ضوابط و دستورالعمل‌های مناسب برای برخوردها با کلینیک‌های دامپزشکی اقدام کند.

وی افزود: با پدیده هجوم به پمپ بنزین‌ها در هنگام زلزله روبرو هستیم که باید این مساله به درستی چاره اندیشی شود.

وی ادامه داد: پلمب مراکز دامپزشکی از سوی مناطق شهرداری تهران باید با راهکاری منطقی متوقف شود. برابر گزارش‌های واصله و مراجعه واحدهای صنفی و کلینیک های دامپزشکی شهری شاهد هستیم که در روزهای اخیر برخی از مناطق شهرداری تهران در برخورد با این واحدها نسبت به تعطیلی و پلمب دفاتر آنها اقدام کردند.

میلانی با بیان این که آن برخوردها موجب نگرانی و دغدغه تشکل های صنفی ، انجمن های دامپزشکی و فعالان این گروه شده است، افزود: علی رغم اخذ مجوز فعالیت از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی و اتحادیه های ذیربط به دلیل وجود ابهام در وضعیت چگونگی فعالیت این صنف در واحدهای مستقل و یا واحدهای مسکونی، برخی از مناطق شهرداری تهران بدون بررسی جامع و اتخاذ تدابیر و راهکارهای اجرایی مناسب، بلافاصله به جلوگیری از فعالیت این صنف اقدام کردند.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط فعلی و بحران شیوع کروناویروس، اقدامات مهمی توسط کلینیک های دامپزشکی انجام می شود لذا نباید فعالیت آنها نادیده گرفته شود. در صورتی که این مراکز فعال نباشند و خدمات لازم را به مردم و حیوانات خانگی ارائه ندهند بیم آن می روند شهرها دچار شیوع بیماری های مشترک شهری شود.

وی با بیان این که به شهرداری تهران تذکر می دهم به منظور ایجاد وحدت رویه و همچنین تدوین روابط و دستورالعمل های مناسب این برخوردها را به صورت منطقی و با رعایت حقوق عامه انجام دهد، تاکیدکرد: تا ارائه ضوابط مشخص در این فضای اجتماعی و ضرورت کنترل بیماریهای حیوانات شهری و خانگی از فعالیت کلینیک‌های دامپزشکی جلوگیری نشده و با همکاری دستگاههای اجرایی مرتبط موضوع مدیریت شود.

همچنین پیشنهاد می شود از طریق شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل موضوع پیگیری و در قالب تفاهم نامه و خدمات مشترک، مساعدت لازم انجام شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا