کد مطلب: 149321
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱
میزان فروش جهانی خودروهای شرکت هیوندای موتورز در ماه گذشته میلادی کاهش ۵۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.
 

به گزارش ایران خبر، تازه‌ترین آمار و گزارش های منتشر شده در آسیاتایمز حاکی از آن است که میزان فروش خودروهای هیوندای موتورز در بازارهای جهانی در ماه گذشته میلادی یعنی آوریل ۲۰۲۰ تحت تاثیر شیوع گسترده و همه گیری ویروس کرونا در کشورهای مختلف، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶.۹ درصد کاهش یافته و به ۱۵۹ هزار و ۷۹ دستگاه رسیده است.

البته هیوندای موتورز روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرده که میزان فروش خودرو در بازار کره جنوبی کاهش چندان چشمگیری نیافته و تنها ۰.۵ درصد نسبت به قبل کم شده و عدد ۷۱ هزار و ۴۲ دستگاه را به ثبت رسانده است.

همزمان با شیوع گسترده و همه گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا و اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه و وضع محدودیت های جدی و سخت گیرانه برای تردد شهروندان از سوی کشورهای مختلف، شرکت های خودروسازی نیز مجبور شدند که تمامی کارخانه ها و فروشگاه های خود را تعطیل و متوقف اعلام کنند تا بدین ترتیب بتوانند در قطع زنجیره انتقال و انتشار این بیماری خطرناک موثر واقع شوند.

در تاریخ نهم آوریل سال جاری میلادی موسسه تحقیقاتی Fitch Ratings که خودروسازان را از لحاظ میزان فروش و موفقیت در بازارهای جهانی رتبه بندی می کند، رتبه شرکتهای هیوندای و کیا موتورز را تحت تاثیر تبعات منفی ناشی از شیوع کرونا کاهش داده و اعلام کرده است که چشم انداز سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ این شرکت کره ای نیز همچون سه ماهه نخست سال جاری میلادی با مشکلات متعددی در عرضه و فروش در بازارهای جهانی روبرو خواهد بود.

البته کارشناسان فعال در این موسسه برآورد و اعلام کرده اند که وضعیت بسیاری از خودروسازان از جمله هیوندای موتور در نیمه دوم سال جاری میلادی بهبود یافته و تا قبل از سال ۲۰۲۱ که شاهد یک جهش خواهد بود، میزان فروش جهانی آنها حدود ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

منبع : خبرگزاری ايسنا