اوضاع وخیم بازار فروش خودرو همچنان ادامه دارد!

خبرگزاری ايسنا , 14 ارديبهشت 1399 ساعت 14:36

شرکت خودروسازی دایملر به تازگی اعلام کرده روند نزولی سودآوری این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و افت تقاضا در بازارهای جهانی همچنان ادامه خواهد داشت.


به گزارش ایران خبر، البته این خودروساز آلمانی در پیش بینی های خود، ابراز امیدواری کرده است که بتواند تا پایان سال جاری میلادی درامد زایی بیشتری نسبت به سال گذشته برای خود کسب کند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در مجله فوربس، دایملر که علاوه بر تولید خودروهای لوکس سواری به عرضه کامیون و اتوبوس در جهان معروف است، با انتشار گزارش مالی خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی از افت شدید سود عملیاتی خود به میزان ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد به عبارتی دیگر سود عملیاتی دایملر در این بازه زمانی با کاهش ۷۰ درصدی به ۶۱۷ میلیون یورو معادل ۶۷۰ میلیون دلار رسیده است.

هرالد ویلهلم یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت دایملر در نشست و گفتگویی با تحلیلگران در این خصوص خاطرنشان کرده است: تعطیلی اخیر کارخانه های دایملر و افت شدید تقاضای مشتریان در بازارهای جهانی که همگی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا به وجود آمده، موجب شده است که یک روند نزولی در میزان درآمدزایی و سودآوری را در سه ماهه دوم سال جاری میلادی انتظار داشته باشیم.

وی از بیان جزئیات این پیش بینی خودداری و تاکید کرد: هفته های اخیر روزهای بسیار سختی را گذرانده ایم و به نظر می رسد که این روند در ماه‌های آتی پیچیده تر نیز خواهد شد.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو بر این باورند از آنجایی که دایملر تحت تاثیر مسائل و بحران های به وجود آمده به شدت از دور رقابت خودروسازان در تولید و عرضه خودروهای الکتریکی عقب مانده است به نظر می رسد که برای بازیابی میزان فروش و احیای خود، مجبور خواهد شد با شرکت های خودروسازی موفق جهان ادغام شود.

به گفته این تحلیلگران، دایملر برای ادغام سه گزینه پیش رو خواهد داشت که یکی از آنها ادغام با یک شرکت خودروسازی آلمانی همچون بی‌ام‌و، یکی دیگر ادغام با شرکت های فرانسوی و ژاپنی همچون رنو نیسان آلیانس، و دیگری ادغام با شرکتهای سوئدی و چینی همچون چینی و ولوو خواهد بود.


کد مطلب: 149167

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/149167/اوضاع-وخیم-بازار-فروش-خودرو-همچنان-ادامه

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir