بارش باران در بیشتر نقاط کشور/ آسمان پایتخت نیمه ‌ابری است

خبرگزاری مهر , 11 ارديبهشت 1399 ساعت 12:14

سازمان هواشناسی برای بیشتر استان‌های کشور، بارش باران پیش‌بینی کرد که این بارندگی‌ها تا بعدازظهر روز جمعه در شمال‌شرق ادامه می‌یابد.


به گزارش ایران خبر، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در بیشتر استان‌های کشور به جز سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان شاهد بارندگی خواهیم بود. بارندگی تا جمعه بعدازظهر در شمال‌شرق ادامه می‌یابد. همچنین در ساعات بعدازظهر جمعه در برخی نقاط شمال‌غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و سواحل غربی دریای خزر نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

علاوه بر این، روز شنبه بارش در شمال‌غرب، غرب، سواحل مرکزی و غربی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و دامنه‌های زاگرس شمالی پیش‌بینی می‌شود. همچنین در مناطقی از نوار شرقی کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.

همچنین روز یکشنبه در نیمه شمالی و نوار شرقی کشور شاهد بارندگی خواهیم بود و روز دوشنبه به جز در شمال شرق، در بیشتر مناطق کشور جوی به نسبت پایدار حاکم خواهد شد.

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، طی این مدت بارش گاهی با رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود و شدت آن روز پنجشنبه در شمال‌شرق، برخی نقاط استان‌های کرمان، فارس و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، روز جمعه در شمال‌شرق و روز شنبه در شمال‌غرب و غرب پیش‌بینی می‌شود. انتظار می‌رود در برخی از این مناطق بارش با وزش باد شدید و ریزش تگرگ نیز همراه باشد.

روز پنجشنبه خلیج‌فارس مواج بوده و غبارآلود بودن آسمان استان‌های بوشهر و جنوب خوزستان دور از انتظار نیست. همچنین در طول روز در استان‌های تهران، البرز، سمنان، قم و شمال اصفهان وزش باد شدید خواهد بود.

به گزارش مهر، آسمان تهران امروز نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با بارش و احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.


کد مطلب: 149056

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/149056/بارش-باران-بیشتر-نقاط-کشور-آسمان-پایتخت-نیمه-ابری

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir