کد مطلب: 148670
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۹
سخنگوی دولت گفت: دولت باید با پیامدهای منفی کرونا از جمله بیکاری و رکود مبارزه کند اما آثار تحریم این مبارزه را سخت تر کرده است.
 

به گزارش ایران خبر، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران، با تبریک هفته سلامت به کادر درمانی و بهداشت کشور گفت: هیچ سالی مانند امسال درک درستی از سلامت نداشتیم. در نگاه دولت سلامت چیزی بیش از نبود بیماری است، سلامت در کنار عدالت معنا دارد.

وی ادامه داد: همه ما باید به درک مشترکی از سلامت برسیم، دولت باید با پیامدهای مستقیم و غیر مستقیم کرونا مانند فقر و بیکاری مبارزه کند در حالی که تحریم‌ها این تبعات را عمیق‌تر کرده است. ما با اتخاذ سیاست فاصله‌گذاری تلاش کردیم از تبعات آن بکاهیم.

ربیعی دولت را دولت تحریم‌زدا دانست و گفت: ما در دولت تلاش کردیم تحریم‌ها را از بین ببریم و در این دولت نیز مبارزه با کرونا و سلامت را در دستور کار خود داریم.

وی ادامه داد: تولید ماسک در ابتدای کرونا ۴ هزار عدد بود اما امروز به بیش از ۴ میلیون رسیده است و این جدایی از تولیدات کارگاهی است، امروز فروشگاه‌های ما کلیه نیازهای مردم در بخش بهداشت را تأمین می‌کنند.

ربیعی با بیان اینکه روندهای ما در ابتلاء و فوت کاهشی و رو به پایین هستند و روندهای کاهشی را داریم و در غربال گری از ۷۰ میلیون نفر گذشته است، گفت: هرگز نباید احساس کنیم که که شرایط عادی شده است پس باید روشی را اتخاذ کنیم تا کمترین فشار بر بخش بهداشت و درمان کشور باشد.

وی افزود: به همه توصیه می‌کنم از اپلیکیشن «ماسک» استفاده کنند. این اپلیکیشن مورد تائید دولت است.

ادامه دارد...

منبع : خبرگزاری مهر