کد مطلب: 148464
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰
ایسنا/سمنان
 
به گزارش ایران خبر، دکتر علی تشنه دل در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان سمنان با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و تداوم نظارت بر بازار در شرایط کرونایی ضمن هشدار به متخلفان اظهار کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از طریق بازرسی از واحدهای صنفی استان از تخلفات احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به تلاش بازرسین این سازمان برای کنترل قیمت‌ها خاطرنشان کرد: در سال گذشته افزون بر 59 هزار و ۶۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام گرفته است که چهار هزار و ۴۰۰ مورد پرونده تخلف با ارزش ریالی ۲۶۰ میلیارد ریال تنظیم شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در طرح نظارتی نوروز ۹۹ نیز ، ۵۸۰ مورد پرونده تخلف طی هفت‌هزار و۵۰۰ بازرسی از واحدهای صنفی تنظیم و به مراجع مسوول ارجاع شده است.

وی به نقش مهم عرضه کالاهای پرمصرف در بازار با هدف تنظیم بازارهای استان پرداخت و گفت: در همین ارتباط۲۳۰ تن برنج پاکستانی ، ۲۵۰ تن برنج هندی ، ۸۰ تن گوشت منجمد مرغ و ۸۰ تن گوشت قرمز منجمد و ۲۰۸ تن شکر در ایام نوروز ۹۹ و پایانی سال در سطح استان عرضه شده است.

تشنه دل اضافه کرد: در ایام پایانی سال تا کنون ، ۶۱۴ تن پرتقال و ۲۹۹ تن سیب با نرخ دولتی ویژه  تنظیم بازار شب عید در سطح استان توزیع شده است.

وی از کسب رتبه چهارم این استان در رسیدگی به شکایات مردمی خبر داد و افزود: طی ارزیابی صورت گرفته از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور، استان سمنان از نظر رضایت‌مندی مردمی در رسیدگی به شکایات مردمی با ۷۷ درصد رسیدگی به شکایات رتبه چهارم در کل کشور را دارا است.

منبع : خبرگزاری ايسنا