برگشت بیش از ۱۴ هزار خودرو فاقد پلاک پایتخت

خبرگزاری مهر , 26 فروردين 1399 ساعت 23:13

جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: در کنترل مبادی ورودی و خروجی پایتخت از هشتم فروردین تا بیست و دوم این ماه بیش از ۱۴ هزار دستگاه خودرو که فاقد پلاک پایتخت بودند برگشت داده شدند


به گزارش ایران خبر، سردار حمید هداوند در تشریح عملکرد کمیته‌های هفتگانه مقابله با ویروس کرونا پلیس پایتخت گفت: در کنترل مبادی ورودی و خروجی پایتخت از هشتم فروردین تا بیست و دوم این ماه بیش از ۱۴ هزار دستگاه خودرو که فاقد پلاک پایتخت بودند برگشت داده شدند و تعداد ۱۵ دستگاه خودرو که دستور پلیس را تمکین نکردند توقیف شدند.

وی با اشاره به اینکه از ۸ تا ۲۴ فروردین در محور تهران- قم و جاده قدیم تهران قم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸۵ درصد کاهش تردد داشته‌ایم، عنوان داشت: در این مدت در مجموع تعداد تردد وسایل نقلیه در سطح استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۸ درصد کاهش داشته است.

سردار هداوند در تشریح کمیته کنترل و نظارت بر اصناف، بیان داشت: در این مدت از بیش از ۶۰ هزار واحد صنفی بازدید که در این میان به تعداد ۱۷ هزار و ۵۷۱ واحد صنفی تذکر و تعداد ۱۷۲۶ واحد صنفی متخلف پلمپ شده است.

وی افزود: در این مدت تعداد ۷۰ واحد گشت تلفیقی با نمایندگان اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و اتحادیه‌ها به صورت روزانه فعالیت داشته‌اند.

جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در تشریح عملکرد کمیته حمل و نقل درون شهری، بیان داشت: در این مدت با بیش از ۹ هزار وسیله نقلیه که به بوستان‌ها و پارک‌ها مراجعه کرده‌اند تذکر داده شده است و در مواردی جریمه ۳۰ هزار تومانی اعمال شده است.

وی با اشاره به عملکرد کمیته فضای مجازی افزود: همچنین در این مدت ۳۹ نفر که در زمینه تبلیغ و فروش اقلام بهداشتی غیر مجاز فعالیت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی در تشریح عملکرد کمیته اطلاع رسانی و عملیات روانی، اعلام داشت: در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با استفاده از پتانسیل رسانه‌های جمعی از جمله صدا و سیما حدود ۱۹۵ دقیقه برنامه تلویزیونی از شبکه‌های مختلف سیما تهیه و سنجش و بیش از ۳۵۴ تخته بنر در سطح شهر با شعار در خانه بمانیم تهیه و نصب شده است.

وی در تشریح عملکرد کمیته بهداشت، گفت: در این مدت حدود ۱۸ هزار پک بهداشتی شامل ماسک و دستکش و محلول ضد عفونی کننده تهیه و در بین کارکنان توزیع شده است.

سردار هداوند با اشاره به ضد عفونی بیش از ۱۱ هزار یگان، افزود: در این مدت بیش از ۱۲ هزار مورد غربالگری و تب‌سنجی انجام شده است.


کد مطلب: 148442

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/148442/برگشت-بیش-۱۴-هزار-خودرو-فاقد-پلاک-پایتخت

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir