کد مطلب: 148054
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
ایسنا/مازندران
 
به گزارش ایران خبر، دکتر حسن محمودی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کودکانی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، کمتر از بزرگسالان علامت شدید پیدا می‌کنند، اظهار کرد: اما در مجموع ویروس کرونا در کمین کودکان هم هست.

وی تصریح کرد: ویروس کرونا برای کودکانی که بیماری‌هایی همانند سرطان، نقص ایمنی، پیوند شده‌ها، متابولیک، کلیوی، آسم و دیگر بیماری‌های زمینه‌ای را داشته باشند، پرخطر محسوب می‌شود.

رییس بیمارستان کودکان امیرکلا بابل خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی خانه‌نشینی و دوری از حضور در تجمعات و دید و بازدیدهای نوروزی بهترین گزینه برای در امان ماندن خانواده‌ها و کودکان به شمار می‌آید تازمانی که خطر برطرف نشده است، فاصله فیریکی (حداقل یک و نیم متر) حتی در منزل رعایت شود.

این فوق تخصص خون کودکان دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: فاصله فیزیکی در داخل ماشین رعایت نمی‌شود بنابراین از مسافرت حتی داخل شهر تا آنجا که ممکن است، خانواده‌ها پرهیز و اگر ناچار بودند، حتما از ماسک استفاده کنند چراکه افراد ناقل ممکن است، بدون علامت باشند و وقتی فاصله بین افراد کم می‌شود، امکان سرایت بیشتر است.

دکتر محمودی ادامه داد: خوشبختانه برخی از خانواده‌ها به صورت دقیق و حرفه‌ای نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت می‌کنند و انتظار ما این است که این خانواده‌ها برای بستگان و دیگر دوستان خود فرهنگ سازی کنند.

رییس بیمارستان کودکان امیرکلا بابل در پایان یادآور شد: همه همکاران عزیز ما که در خط مقدم این بحران قرار دارند در خدمت مردم عزیز هستند و از مردم عزیز هم استدعا داریم با جدی گرفتن خطر، با رعایت دستورات بهداشتی، کمک کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا در جامعه شکسته شود و کشور به روال عادی برگردد.

منبع : خبرگزاری ايسنا