کد مطلب: 148028
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳
سرپرست جمعیت هلال احمر، از هلال احمر برای حمایت از ۵۰۰ هزار نفر از بیماران سرطانی، خاص و نادر، خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، کریم همتی، پیش از ظهر جمعه در ویدئو کنفرانس با خبرنگاران، اظهار کرد: هلال احمر در کنار دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیریت بحران وظایف خود را به خوبی انجام داده است.

وی افزود: فعلاً بیماری تمام نشده و باید احتیاط‌هایی که از قبل بود را ادامه دهیم، بخش زیادی از افراد آسیب پذیر در این بحران تحت فشار قرار گرفتند و کسب درآمد روزانه آنها قطع شد، به همین خاطر گروه‌های مرجع دنبال این بودند که بتوانند راه کاری پیدا کنند و در نهایت هلال احمر را برای این کار انتخاب کردند.

همتی ادامه داد: برای این روزها و روزهای منتهی به ماه رمضان آمادگی داریم بتوانیم حسابی را اعلام کنیم و کمک‌هایی را جمع آوری کنیم و به صورت شفاف به خانواده‌هایی که در این دوران آسیب دیدند، کمک کنیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هلال احمر بیماران سرطانی که با مشکل مواجه شده بودند را شناسایی کرده و از روز شنبه ۵۰۰ هزار نفر از جامعه افراد سرطانی و بیماران نادر و خاص تحت پوشش هلال احمر قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: ۵۲ دستگاه ونتیلاتور تنفس مصنوعی، به ارزش هر دستگاه ۱۶۰ میلیون تومان خریداری و در مناطقی که لازم بود توزیع کردیم.

همتی بیان کرد: حدود ۲ میلیون نفر امدادگرانی هستند که در بحران کرونا از سوی هلال احمر در حال خدمت و کمک رسانی هستند، البته امدادگران ما ۳ هزار و ۴۰۰ نفر هستند که در قالب ۸۵۱ اکیپ در سراسر کشور به هموطنان خدمت رسانی می‌کنند.

وی گفت: از ۷.۵ میلیون خودرویی که در حال سفر بودند ۲۱ میلیون نفر را تست کردیم که از این تعداد حدود ۱۴ میلیون نفر مشکوک به کرونا بودند.

به گفته همتی، یک دستگاه جدید وارد هلال احمر می‌شود که ظرفیت تولید ۷۰ هزار ماسک در روز را دارد.

سرپرست جمعیت هلال احمر ادامه داد: بالغ بر ۲ میلیون نفر هستند که درآمدشان در این ایام کرونا به مشکل خورده است و ما قرار است این حدود ۲ میلیون نفر را تحت پوشش قرار دهیم و بسته‌های معیشتی را به آنها بدهیم.

همتی گفت: از روز شنبه امدادگران ما به درب منازل بیماران سرطانی، پروانه‌ای و دیگر بیماری‌های خاص مراجعه می‌کنند و ماسک و دستکش و دیگر لوازم پیشگیری از ابتلاء به کرونا داده می‌شود.

به گفته وی، با کمک خیران قرار است ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور که هرکدام به ارزش ۱۶۰ میلیون تومان است تهیه کنیم که تا الان ۵۲ دستگاه آن خریداری و توزیع شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا کشورهای دیگر درخواستی از هلال احمر ایران برای کمک‌های بشر دوستانه در زمینه تجهیزات و انتقال تجربه داشتند یا خیر، گفت: درخواست کمک کشورهای دیگر از ما نداشتند اما ۲۴ کشور اقلامی را به صورت نقدی و امدادی به ما کمک کردند و البته صلیب سرخ سوئیس از دیروز از ما درخواست تجربه داشته است که تجربیاتمان را در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

همتی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه وزارت بهداشت به هلال احمر برای واردات دارو مأموریت ویژه ای داده یا خیر، گفت: ما در زمینه واردات دارو، داروهای کمیاب را وارد کردیم و دیروز جلسه‌ای را با مدیران داشتیم و تمامی اقلامی که در روزهای پیش رو نیاز است می‌توانیم وارد کنیم و در زمینه اقلامی که برای درمان کرونا نیاز است الان کمبودی نداریم.

سرپرست جمعیت هلال احمر ادامه داد: در کل کشور اقلامی که نیاز بیماران کرونایی است در ۳۷ داروخانه اعلام شده داریم و کمبودی هم در این زمینه نداریم.

در حال تکمیل…

منبع : خبرگزاری مهر