کد مطلب: 147907
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۲
شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا از لغو تمامی پروازهای خود به مبدا و مقصد فرودگاه گاتویک لندن خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از گاردین، بریتیش ایرویز به عنوان شرکت هواپیمایی حامل پرچم بریتانیا اعلام کرد که تمامی پروازهای خود به مبدا و مقصد فرودگاه گاتویک در لندن پایتخت این کشور را تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا، افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و اعمال محدودیت های جدی برای تردد شهروندان در شهرها و کشورهای مختلف لغو کرده و به حالت تعلیق درخواهد آورد.

این اقدام تنها یک روز پس از اعلام زمین‌گیر شدن تمامی هواپیماهای فعال در ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی ایزی جت (easyJet) در دو ماه آینده صورت گرفته و اعلام شده است.

سخنگوی شرکت بریتیش ایرویز در این خصوص خاطرنشان کرده است: همچون بسیاری دیگر از ایرلاین‌ها با توجه به محدودیت های جدی و چالش‌های ناشی از شیوع گسترده و ویروس کرونا به طور موقت تصمیم گرفته‌ایم که برنامه‌های پروازی خود را در فرودگاه گاتویک لندن متوقف کرده و به حالت تعلیق دربیاوریم.

فرودگاه  گاتویک لندن (London Gatwick) یکی از بزرگترین فرودگاه‌های بین المللی جهان به شمار می‌رود که بعد از فرودگاه هیتروی لندن، دومین فرودگاه شلوغ و پرتردد بریتانیا و نهمین فرودگاه بزرگ اروپا به شمار می‌رود. 

منبع : خبرگزاری ايسنا