کد مطلب: 147511
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۸
چابهار - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود کشتی ۷۰ هزارتنی گندم در اولین روزهای سال ۹۹ به بندر چابهار خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی انجام شده، تعداد ۵ فروند کشتی حامل کالای اساسی گندم در ماه آغازین سال ۹۹ به بندر شهید بهشتی چابهار ورود می‌شوند که بر این اساس کشتی «استبیلتی» حامل محموله ۷۰ هزار تنی گندم در اولین روز سال ۹۹ در بندر شهید بهشتی پهلودهی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش ۱۷۱ درصدی تخلیه و بارگیری سال ۹۸ در بندر چابهار افزود: بنادر به عنوان حلقه اصلی تجارت کشور هستند و در همین راستا صادرات و واردات و تخلیه و بارگیری کالا به منظور تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور به صورت شبانه روزی و با استمرار در این بندر اقیانوسی جریان دارد.

وی افزود: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا کنترل، پایش و ضدعفونی و گندزدایی اسکله‌ها، تجهیزات و محوطه‌های عملیاتی و بندری و همچنین شناورهای و کالاهای وارده به این بندر به صورت مداوم صورت می‌پذیرد.

آقایی گفت: با استمرار جریان کالایی و ورود و تأمین بخشی از کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر چابهار و تکمیل زیرساخت‌های مکمل در زنجیره حمل و نقلی و اتصال به راه آهن عملاً این بندر در مسیر توسعه روز افزون قرار گرفته و می‌تواند همچون گذشته گام‌های مؤثری در راستای تحقق اهداف کلان کشور و جهش تولید بردارد.

منبع : خبرگزاری مهر