کد مطلب: 147280
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی لغو کلیه سفرهای نوروزی را از سوی مردم  خواستار شد و تاکید کرد: ترددهای غیر ضروری و مسافرت های نوروزی ضمن این که موجبات انتشار بیماری را بیش از پیش فراهم می‌کند، فرسودگی نیروها و پرسنل خدوم درمان را نیز در پی دارد.
 

به گزارش ایران خبر،  دکتر دالبند با اشاره به شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشور این اپیدمی را بحرانی جهانی دانست و اظهار کرد: هر فرد و ارگانی در جامعه با توجه به توانی که دراختیار دارد باید برای رفع این بحران کمک کند.

وی با اشاره به تعطیلی دانشکده دندانپزشکی با هدف کنترل و پیشگیری از کرونا ، خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که تمامی فعالیت‌های دانشکده دندانپزشکی تعطیل شده، تعداد قابل توجهی دستکش جراحی و یکبار مصرف و ماسک را در اختیار داشتیم که این دانشکده تمامی این اقلام ضروری را تقدیم بیمارستانها و مراکز درمانی خواهد کرد.

رییس دانشکده دندانپزشکی ادامه داد: حرکت های جهادی و انسان دوستانه با توجه به شرایط بحرانی کشور ضرورت دارد و هر فردی باید در حد توان خود برای رفع این مشکل کمک کنند.

وی ضرورت رعایت نکات بهداشتی و جدی گرفتن موضوع در خانه ماندن را از سوی تمامی آحاد جامعه یادآورشد و توصیه کرد: کارکنان حوزه بهداشت و سلامت به دلیل بار مضاعف کاری بسیار خسته هستند، ورودی بیمارستانها بسیار شلوغ است بنابراین لازم است مردم فهیم ما کادر درمان را در این بحران یاری کنند و توصیه‌ها را جدی بگیرند.

منبع : خبرگزاری ايسنا