کد مطلب: 147274
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵
سفارت کشورمان در روسیه هشدار داد که آمریکا با ممانعت از دسترسی شهروندان ایرانی به تجهیزات پزشکی لازم در شرایط اپیدمی کرونا ویروس عمدا در حال ایجاد یک بحران انسانی در کشور است.
 

به گزارش ایران خبر، سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو با انتشار بیانیه ای نسبت به تاثیر تحریم های آمریکا در شرایطی که ایران در حال مبارزه با ویروس کروناست، هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: آمریکا با اعمال تحریم ها و محروم کردن شهروندان ایرانی از دسترسی به تجهیزات پزشکی ضروری در شرایط اپیدمی ویروس کرونا، به طور عمد در حال ایجاد یک بحران انسانی در ایران است.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا با اعمال تحریم‌های خود علیه ایران، مانع از ارسال تجهیزات پزشکی ضروری به بیمارانی می‌شود که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

سفارت ایران در ادامه تاکید کرده است که این وضعیت را یک فاجعه انسانی عمدی می‌داند که گستره آن، تنها به جمهوری اسلامی محدود نمی‌شود.

همچنین در این بیانیه آمده است: چنین اقداماتی علیه ایران، به ویژه از سوی دولت آمریکا دیگر یک مسئله اقتصادی یا حقوقی نیست. هر فردی که مانع شود یک کشور با جمعیتی ٨٠ میلیونی نتواند کالاهای بشردوستانه همچون تجهیزات پزشکی و دارو برای مبارزه با کرونا ویروس تهیه کند، حقوق بین‌الملل را نقض کرده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا