کد مطلب: 147232
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۳
اهواز- مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان با اشاره به فعالیت۳۰۰ گروه جهادی در استان، گفت: حدود ۸۰ هزار ماسک تولید و بین مناطق محروم و حاشیه‌نشین به‌صورت رایگان توزیع شده است.
 
به گزارش ایران خبر، سرهنگ یونس زبیدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تعداد ۳۰۰ گروه جهادی در سطح استان فعال هستند که میانگین هر گروه ۱۲ نفر است.

وی افزود: در حوزه تخصصی بهداشتی - درمانی ۲۰ نفر و ۲۸۰ نفر نیز در گروه‌های عمومی مشغول به کار هستند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان تصریح کرد: گروه‌های عمومی اقداماتی مانند ضدعفونی، گندزدایی سم‌پاشی و کارهای دیگر را انجام می‌دهند.

سرهنگ زبیدی خبر داد: ۲۸ کارگاه جهادی بانوان و مردان در حال کار هستند که تاکنون حدود ۸۰ هزار عدد ماسک تولید و بین مناطق محروم و حاشیه‌نشین به صورت رایگان توزیع شده است.

وی با اشاره به تهیه و توزیع ماسک بین مناطق محروم و حاشیه عنوان کرد: آموزش‌های چهره به چهره برای راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا نیز برای حدود ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم مناطق محروم و حاشیه انجام شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان یادآور شد: سه نوع بروشور آموزشی تهیه شده و به صورت گسترده در فضای مجازی و همچنین چاپی در مناطق مختلف توزیع شده است.

سرهنگ زبیدی بیان کرد: توزیع ۲۹ هزار و ۸۰۰ لیست مواد ضدعفونی و همچنین ۷۰ هزار بسته اقلام بهداشتی از دیگر اقدامات انجام شده گروه‌های جهادی هستند.

وی در پایان گفت: تاکنون یک هزار و ۵۵۰ نقطه از معابر و اماکن عمومی و همچنین ۵۰۷ باب مساجد، مراکز مذهبی و مدارس ضدعفونی شده‌اند.

منبع : خبرگزاری مهر