کد مطلب: 147207
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
رئیس مجلس گفت: وضعیت قم از حیث درگیری با کرونا بهتر از گذشته است، اما همچنان به مراقبت و مقابله جدی با این بیماری نیاز دارد.
 

به گزارش ایران خبر، علی لاریجانی در گفتگو با استاندار مازندران، ضمن بررسی شرایط مقابله و افزایش میزان درگیری این استان با کرونا که به دلیل حجم سفرها رخ داده است، از هموطنانی که با توجه به خطر شیوع بیماری از سفر به مناطق شمالی کشور صرف نظر کرده اند، قدردانی کرد و گفت: کاهش سفرها، از بار شیوع کرونا در مازندران می کاهد، اما هنوز نتیجه مطلوب در این باره حاصل نشده و نیازمند توجه بیشتر و جلب همکاری مردم هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین توصیه‌هایی برای جلب مشارکت عمومی و مدیریت کاهش سفر به مازندران به استاندار این استان ارائه کرد.

لاریجانی در تماس تلفنی جداگانه با استاندار خراسان رضوی پس از دریافت گزارش استاندار از اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با کرونا گفت: شیوع ویروس کرونا در مشهد سیر صعودی دارد و از این جهت نیاز است که مردم از سفر به این شهر مقدس برای حضور در هنگام تحویل سال و ایام تعطیلات نوروز پرهیز کنند تا گسترش این ویروس در استان خراسان رضوی تحت کنترل در آید.

رئیس مجلس شورای اسلامی، همچنین از پیگیری منابع مالی و امکانات مادی مورد نیاز استان خراسان رضوی در سطح ملی خبر داد.

رییس نهاد قانونگذاری کشور همچنین در تماس تلفنی دیگری با استاندار آذربایجان شرقی، ضمن اشاره به وضعیت مطلوب‌تر این استان از حیث میزان در گیری با کرونا در مقایسه با برخی دیگر از مناطق کشور گفت: علی رغم وضعیت موجود، کنترل سفرها به این منطقه و دیگر اقدامات پیشگیرانه را باید همچنان با حساسیت دنبال کرد؛ چرا که انجام سفرهای نوروزی مخاطره آمیز بوده و می‌تواند میزان درگیری و آلودگی را در این استان گسترش دهد.

رئیس قوه مقننه افزون بر این در تماس تلفنی با استاندار خوزستان نیز ضمن استماع گزارش نیازمندی‌ها و اقدامات مسئولان این استان، با اشاره به افزایش شیب ابتلاء به کرونا از ۲۰ اسفند در خوزستان، تدابیر لازم جهت کاهش رفت و آمد برای حفظ سلامت مردم را اولویت مدیریت استان دانست و گفت: لازم است فعالیت کلیه اقامتگاه‌ها و مراکز پذیرش مسافر در در این استان به حالت تعلیق در آید و با آگاهی بخشیدن به مردم از ترددها و اجتماعات کاسته شود تا چرخه انتقال کرونا متوقف گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی سپس در جلسه‌ای با مجمع خیرین استان قم که به صورت کنفرانس تلفنی برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های خیرین و نیکوکاران شهر مقدس قم و آثار ارزنده این فعالیت‌ها در مقابله با کرونا گفت: وضعیت قم از حیث درگیری با کرونا بهتر از گذشته است، اما همچنان به مراقبت و مقابله جدی با این بیماری نیاز دارد.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، تجربه مجمع خیرین قم در مبارزه با کرونا را مؤثر و قابل اجرا در دیگر مناطق کشور خواند و افزود: خیرین قم تا کنون گام‌های خوبی در مقابله با گسترش بحران برداشته اند که جای تشکر دارد.

لاریجانی در پایان با اشاره به لزوم مراقبت و پذیرایی از بیماران بهبودیافته پس از ترخیص، خواستار مشارکت در ایجاد امکانات لازم برای این منظور شد.

منبع : خبرگزاری مهر