کد مطلب: 147177
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: علی رغم اوج شیوع کرونا، خلبانان، مهمانداران، متخصصان مهندسی و تعمیرات و خدمات فرودگاهی همچنان در حال خدمت‌رسانی به مسافران هستند.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، تمامی کارکنان عملیاتی «هما» اعم از خلبانان، مهمانداران، متخصصان مهندسی و تعمیرات، خدمات فرودگاهی، کترینگ و حراست در تمامی ایستگاه‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همانند سربازان سلامتی در بخش مسافرت هوایی، فعال هستند که این نشان‌دهنده عزم کارکنان این شرکت برای ارائه خدمات در این شرایط و تأمین پروازهای پاک و ایمن برای هموطنان است.
با توجه به تقاضای مسافرت هوایی در این ایام، تمامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه مسافرت هوایی انجام می‌شود و تمامی کارکنان عملیاتی هما تلاش دارند در شرایط حاضر، پروازهای این شرکت هواپیمایی با رعایت موازین و نکات بهداشتی انجام شود، به طوری که تاکنون هیچ پروازی به دلیل مشکلات بهداشتی از طرف هما لغو نشده است.
همچنین مرکز پزشکی هوایی هما برای تمام خلبانان و مهمانداران این شرکت، دستورالعمل‌های لازم را در زمان مواجهه با مسافر و رعایت حفاظت فردی ارائه کرده است.
در بخش خدمات فرودگاهی نیز به کارکنان هما در تمام ایستگاه‌های پروازی این شرکت اعم از پذیرش مسافر و کارکنان حاضر در رمپ، به ویژه در استان‌های پر خطر، تأکید شده است تا در تمامی مراحل پرواز، دستورالعمل‌های ابلاغی برای پیشگیری و ایمن‌سازی پروازها را اجرا کنند.
گفتنی است، در شرایط شیوع کرونا در کشور، کارکنان هما سعی دارند با تلاش شبانه‌روزی، اتخاذ تمهیدات لازم و رعایت دستورات بهداشتی، پروازهایی پاک و ایمن برای مسافران هما فراهم کنند و از این رو همانند سربازان سلامتی در خط مقدم مبارزه با گسترش ویروس کرونا و خدمت‌رسانی به مردم قرار دارند.
همچنین ناوگان فعال هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) روزانه قبل و بعد از هر پرواز در تمامی ایستگاه‌های پروازی ضدعفونی می‌شوند.
 
منبع : خبرگزاری مهر