کد مطلب: 147107
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر ضرورت مقابله برای شیوع کروناویروس در کشور گفت: به مردم التماس می‌کنم که در خانه‌ها بمانند.
 

به گزارش ایران خبر، میرلوحی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذکری ضمن قدردانی از زحمات مجموعه شهرداری تهران در خصوص خدمات گسترده‌ای که در طول سال ۹۸ ارائه کردند، افزود: سال ۹۸ را با سیلاب‌های گسترده شروع کردیم و در تهران مسائل و حوادثی همچون هواپیمای اوکراینی و حوادث آبان‌ماه و نهایتا شرایط شیوع کروناویروس را داشتیم.

وی افزود: همکاران ما در مجموعه خانواده بزرگ شهرداری تهران در همه این عرصه‌ها خدمات ارزشمند و گسترده‌ای را ارائه کردند. در بحث کرونا بهشت زهرا (س) خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌کند. سازمان میوه و تره‌بار نیز همانند سال‌های گذشته در شب‌های عید و اسفند خدمات مهمی داشته و این خدمات امسال مهم‌تر شده است. فروشگاه شهروند برای رساندن اقلام ضروری مردم که محتکرین و کسانی که با ایجاد اضطراب در جامعه نیاز ذخیره کالا را دامن می‌زنند تلاش بسیاری را برای مقابله با این اقدامات کرده است.

وی ادامه داد: سازمان مدیریت پسماند که اگر یک روز تلاش آن‌ها متوقف شود تبعات بسیاری در شهر تهران ایجاد خواهد شد و تلاش کمتری از نقش کادر بهداشت و درمان نخواهند داشت و حضور آن‌ها در صحنه از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین آتش‌نشانی که کار مهمی دارد، در ضدعفونی شهر همت و تلاش بسیاری را به کار گرفته است. مترو و اتوبوسرانی نیز برای ضدعفونی و جلوگیری از شیوع کروناویروس زحمات زیادی را کشیدند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اقدامات سازمان رفاه اشاره کرد و افزود: کودکان کار و افرادی که در گرمخانه‌ها حضور دارند، در این روزها نیازمند حمایت هستند و در این مسیر سازمان رفاه اجتماعی شهرداری تهران تلاش ارزشمندی را به کار گرفته است. در همین شرایط کارگران فضای سبز مشغول کار هستند و به بهار فکر می‌کنند. برخی این بخش را مورد نقد قرار می‌دهند در حالی که باید به این توجه داشته باشند که نیروهای فضای سبز زیباسازی و پسماند نیروهای احتیاطی ما هستند.

میرلوحی از مجموعه مدیرانی که در دریافت مطالبات شهرداری از دولت تلاش کرده‌اند نیز قدردانی کرد و افزود: نیاز است که به این مدیران پاداش داده شود و از آن‌ها قدردانی به عمل بیاید.

وی از همه شهروندان تهرانی درخواست کرد که برای مقابله با شیوع کروناویروس در کشور در خانه‌های خود بمانند و افزود: به مردم التماس می‌کنم در خانه‌های خود بمانند.

منبع : خبرگزاری ايسنا