کد مطلب: 147052
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده که امروز در برخی مناطق کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.
 
به گزارش ایران خبر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: امروز سامانه بارشی در نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران و برخی مناطق مرکز کشور فعال است که شدت بارش در استان‌های لرستان، غرب کردستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، کرمانشاه، شمال خوزستان و شمال غرب فارس خواهد بود.

صادق ضیائیان افزود: فردا (یکشنبه) فعالیت این سامانه در غرب و جنوب غرب تداوم داشته و به مرکز، شمال شرق، برخی مناطق شرق و دامنه‌های جنوبی البرز گسترش می‌یابد و شدت آن در ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان خواهد بود.

وی ادامه داد: فردا همچنین در شمال غرب و سواحل شمالی کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و روز دوشنبه این سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، امروز شمال خلیج‌فارس و در روز دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیائیان بیان کرد: هوای تهران امروز نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری و در بعدازظهر وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی شده و فردا در پایتخت گاهی شاهد بارش رگبار باران و وزش باد خواهیم بود. همچنین بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت امروز به ترتیب ۲۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

منبع : خبرگزاری مهر