کد مطلب: 146915
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
رییس‌جمهور تاکید کرد: باید زنجیره شیوع کرونا قطع شود.
 
به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیات دولت اولین اقدام در راه قطع زنجیره کرونا را ضد عفونی عنوان کرد.
وی بر عدم جابجایی و تردد تاکید کرد.
رییس‌جمهور با اشاره به مسئولیت وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا و این که عده‌ای معتقدند که همه باید پای کار باشند، گفت: به مردم عزیز عرض می‌کنم که در این همکاری تمام دولت درگیرند اما بخشی از دولت هم تلاش می کند زندگی عادی مردم بگذرد.تلاش ما این است که زندگی مردم به شرایط بحرانی غیر قابل تحمل تبدیل نشود.
وی همچنین خطاب به مردم گفت: تمام وزرا و مسئولان اقتصادی ما نیز درگیر این موضوع هستند.
روحانی تاکید کرد: این طور نیست که فقط وزیر بهداشت درگیر باشد. البته بار سنگینی بر دوش ایشان و همکاران‌شان است، ولی این گونه نیست که مابقی دولت مسئولیت نداشته باشند.
وی درباره قرنطینه با اشاره به بحث‌ها مفصلی که در دولت شد، گفت : ممکن است بعضی دروازه های ما در خروجی، افراد را از نظر سلامت بررسی کنند.
روحانی  با تاکید بر اینکه این بررسی در ورودی‌ها انجام نمی‌شود اظهار کرد: در خروجی‌ها  از هر روزی که ستاد ملی اعلام کرد مردم تست می‌شوند و سالم ها به راه ادامه می‌دهند
رییس‌جمهور به مردم توصیه کرد: تردد در داخل شهر و بیرون منزل را به حداقل برسانند و در خانه بمانند چراکه امنیت آن بیشتر است .
این خبر تکمیل می‌شود.
منبع : خبرگزاری ايسنا