کد مطلب: 146300
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۹
مسئولان حاضر در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در پایتخت بر شفاف سازی اخبار این بیماری تاکید کردند.
 

‌به گزارش ایران خبر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه هماهنگی مقابله با کرونا در استان تهران اظهار کرد: در جلسه تاکید بر این شد که این ویروس و مبتلایان به این ویروس نباید کتمان شود و عادی سازی نباید در این زمینه صورت پذیرد.

وی افزود: در این جلسه همگی بر این مهم بودند که باید واقعیت را به صورت شفاف البته نه با ایجاد بحران و رعب و وحشت بین مردم گفته شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: درست است که سرعت انتشار این ویروس نسبت به ویروس‌های دیگر بالاتر است اما درگیری و میزان کشندگی آن نسبت به ویروس‌های مشابه کمتر است.

وی گفت: تمامی مسئولان حاضر در این جلسه به این نتیجه رسیدند که باید مصوبات ستاد را اجرایی کنند و شهرداری هم با تمام امکاناتش در اختیار ستاد است.

هاشمی افزود: سازمان‌هایی مانند خدمات شهری، پسماند، خانه‌های سلامت، اتوبوسرانی و مترو در این جلسه حضور داشتند و توصیه‌های لازم را فرا گرفتند.

در ادامه این جلسه علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مبارزه با ویروس کرونا اظهار کرد: گزارش مبسوط از وضعیت شهر تهران اعلام شده است و همچنین ظرفیت‌های شورای شهر برای مقابله با این ویروس بررسی شده است.

وی افزود: همچنین مصوب شد در زمینه آلودگی زدایی، دفع پسماند، تدفین اجساد و … ساماندهی‌های خدماتی و بهداشتی عمومی انجام شود.

منبع : خبرگزاری مهر